۲۲۲ معدن در آذربایجان شرقی غیرفعال است

ارک خبر-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی گفت: ۳۱۷ معدن فعال، ۵۷ معدن در وضعیت تعطیلی موقت و ۲۲۲ معدن غیرفعال در استان وجود است.
۲۲۲ معدن در آذربایجان شرقی غیرفعال است
داود بهبودی روز سه شنبه در اولین جلسه حوزه معدن و فرآوری مجمع تعامل توسعه استان، اظهارداشت: در این مجمع عمدتا به دنبال تشکیل یک نهاد توسعه‎ای تعاملی و مشارکتی بخش خصوصی هستیم که با ادبیات برنامه‎ریزی آشنا باشد و بتواند به عملیاتی کردن ایده‎ها بپردازد.
وی با اشاره به اینکه در دومین سند تدبیر توسعه استان ۱۴ هسته کلیدی تعریف شده و یکی از آن‌ها تکمیل زنجیره ارزش صنایع معدن و نوسازی صنایع است، گفت: شناسایی این زنجیره‎ها مطالعات و سازوکارهای خود را نیاز دارد و استمرار و نهادینه‎سازی جلسات مجمع را می‎طلبد.
وی با بیان اینکه برای دستیابی به توسعه مورد انتظار استان موانعی در محیط بین‎الملل، کشور و درون استان وجود دارد، گفت: ما باید محدودیت‎ها را رفع کنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی بیان کرد: مجمع تعامل توسعه می‏‎تواند جایگاه نهادهای مدنی توسعه استان را تقویت و مطالبه و فراتر از آن گفتمان توسعه را نهادینه کند.
رئیس مجمع تعامل توسعه استان نیز در این جلسه با تشریح فلسفه وجودی و اهداف مجمع گفت: در راستای آسیب‎شناسی تمام برنامه‎های چهار دهه بعد از انقلاب و انجام مطالعات تطبیقی با کشورهای موفق و ناموفق در عرصه برنامه‎ریزی به ضرورت وجود این مجمع رسیدیم.
جواد نیکبخت افزود: ما به بازتعریف توسعه پرداخته و می‎خواهیم توسعه را از قالب صرف اقتصادی خارج و به بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بیشتر توجه کنیم.
در این جلسه فعالان عرصه معدن استان دیدگاه‎های خود در ارتباط با توسعه صنایع معدنی استان را مطرح کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا