مدیران به هیچ وجه از رسانه‎ها شکایت نکنند /در بحث سیل خدا به ما رحم کرد

ارک خبر- استاندار آذربایجان‎شرقی در بخش دیگری از صحبت‎های خود با اشاره به اتفاقات اخیر بازی تیم تراکتورسازی و شایعات منتشر شده در فضای مجازی گفت: مدیران به هیچ وجه از رسانه‎ها شکایت نکنند؛ رسانه‎ها هم باید به صحت و سقم اخبار انتشاری دقت داشته باشند.به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز در اولین جلسه شورای برنامه‎ریزی و توسعه استان در سال ۹۸ اظهار کرد: شان جلسات شورای برنامه‎ریزی در کشور بیشتر تقسیم اعتبار و تخصیص بودجه است و در سیاستگذاری کمتر نقش ایفا می‌کند؛ چرا که نظام برنامه‎ریزی بخشی بوده و موارد معمولا از بالا ابلاغ می‌شود و ما اجرا می‎کنیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته در جلساتی از شورای برنامه‎ریزی، سند تدبیر توسعه ۲ و سند آمایش استان را تصویب کردیم افزود: اینها مورد انتظار شورای برنامه‌ریزی آذربایجان‎شرقی است.

استاندار آذربایجان‎شرقی اذعان داشت: در هر صورت لازم است جلسات با محتوای غنی‎تری برگزار شود؛ هر چند در ارزیابی‎ها بیشتر تعداد جلسات برگزار شده را مد نظر قرار می‎دهند نه محتوای جلسات را.

پورمحمدی در عین حال متذکر شد: برای توسعه متوازن استان باید هر بخش برنامه توسعه خود را ارائه دهد تا در شورای برنامه‎ریزی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه صحبت‏های خود اذعان داشت: تبریز یکی از شهرهای پاک دنیا به شمار می‎رود؛ با این حال باید سیاست‎گذاری مناسبی برای توسعه شهر داشته باشیم تا برای آبادی جایی از شهر جای دیگر را تخریب نکنیم.

این مسوول با بیان اینکه تنها ۱٫۵ تا ۳ درصد اعتبارات کشور بودجه استان‎ها بوده و ۹۷ درصد اعتبارات متمرکز تبصره‎ها و در اختیارات وزارتخانه‎ها است، تصریح کرد: حضور ما در تهران باید تقویت شود و مدیران ما در جاهایی که تصمیم‎گیری می‎شود تاثیر بیشتری داشته باشند.

استاندار آذربایجان‎شرقی ادامه داد: باید به شکل تطبیقی بودجه ۹۷ استان را با سایر استان‎ها مقایسه کنیم؛ امسال سال سختی پیش رو داریم و به نظر می‎رسد در سال رونق تولید ارزش پول ما به یک سوم کاهش یابد.

وی بر لزوم ساماندهی جلسات شورای برنامه‎ریزی استان تاکید و اضافه کرد: در بحث سیل خدا به ما رحم کرد؛ هر چند مدیران مربوطه اقدامات ارزنده‎ای برای مواجهه مناسب با بحران احتمالی سیل انجام داده‎اند.

پورمحمدی افزود: در جلسه شورای تامین شناسایی ساختمان‎هایی که در مسیر حریم رودخانه‎ها قرار دارند مصوب و شهرداری موظف شد طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی را آماده و هر ساله بخشی از کار را پیش برد.

استاندار آذربایجان‎شرقی در بخش دیگری از صحبت‎های خود با اشاره به اتفاقات اخیر بازی تیم تراکتورسازی و شایعات منتشر شده در فضای مجازی یادآور شد: مدیران به هیچ وجه از رسانه‎ها شکایت نکنند؛ رسانه‎ها هم باید به صحت و سقم اخبار انتشاری دقت داشته باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا