سنجش عمومی مدیران مدارس آذربایجان شرقی آغاز شد

ارک خبر- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از آغاز اجرای سنجش عمومی طرح شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس استان خبر داد و گفت: این طرح تا ۱۹ ماه جاری ادامه خواهد داشت.
سنجش عمومی مدیران مدارس آذربایجان شرقی آغاز شد
جعفر پاشایی با بیان اینکه طرح مزبور از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ و در ایام ماه مبارک رمضان تا ساعت ۱۲ برگزار می ‌شود، افزود: مقدمات اجرای این برنامه از اول اسفند ۹۷ آغاز شده است و با تکمیل مراحل اجرایی بعدی در ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۸ پایان می یابد.
وی در خصوص ابلاغ راهنمای برنامه نظام سنجش و توسعه شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدارس، گفت: اجرای سیاست کلی ایجاد تحول نظام آموزش و پرورش و استعدادیابی، گزینش، جذب و به کارگیری مدیران در سطوح مختلف بر اساس صلاحیت و شایسته سالاری متضمن بهره گیری از اسناد فرادستی و نظارت بر حسن اجرای دقیق بخشنامه و دستورالعمل های ابلاغی است.
پاشایی افزود: با توجه به نقش بنیادین سرمایه انسانی آموزش و پرورش در ارتقای کیفیت و کارآیی درونی و بیرونی نظام تعلیم و تربیت، ایجاد انگیزه برای کسب علوم و فناوری های متناسب با پیشرفت های علمی و ایجاد فضای رقابتی سالم برای مشارکت فعال آنان در فرایند آموزش و ارتقای توانمندی های شغلی و حرفه ای از جمله ضرورت های آینده است.
وی اضافه کرد: موفقیت در این امر تا حدود بسیار زیادی به کارآیی و اثربخشی مدیریت و رهبری سرمایه های انسانی بستگی دارد، به گونه ای که مدیر و رهبر به منزله قلب و روح سازمان است و بدون این مهم ادامه حیات سازمان ناممکن خواهد بود.
پاشایی ادامه داد: برنامه ای در خصوص نظام یکپارچه سنجش صلاحیت های حرفه ای منابع انسانی تنظیم شده است و جامعیت، پویایی و استمرار، انگیزش و بهبود فرآیندها از اصول و ویژگی های حاکم بر اجرای برنامه است.
وی یادآوری کرد: توانمند سازی مدیران مدارس، ایجاد روحیه خودباوری و خوداتکایی، ایجاد فضای رقابتی و توسعه حرفه ای منابع انسانی آموزش و پرورش از اهداف و نتایج مورد انتظار این برنامه است.
پاشایی افزود: تشکیل جلسه استانی، معرفی مدیران تحت پوشش برنامه، استقرار کانون های ارزیابی، برگزاری جلسه تبیین، ابلاغ و اطلاع رسانی به مدیران مناطق مجری، اجرای سنجش عمومی، مصاحبه و سنجش اختصاصی، معرفی مدیران فاقد امتیاز، جمع بندی، ارزیابی نتایج اجرای برنامه و صدور گواهی مدیران واجد شرایط روند اجرای برنامه سنجش شایستگی های عمومی و اختصاصی مدیران حرفه ای مدارس است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا