پایه اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد دانش بنیان است

استاندار آذربایجان شرقی، اقتصاد دانش بنیان را پایه اصلی اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اگر امروز شعار اقتصاد مقاومتی را تکرار می‌کنیم باید بدانیم که پایه اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد دانش بنیان است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، اظهار کرد: خوشبختانه در سایه پیروزی انقلاب و به خصوص در سال‌های اخیر، به ضرورت اقتصاد دانش بنیان پی برده شده و سعی در پیشبرد این هدف در دانشگاه‌ها و مراکز علمی شده است. به طوری که در حال حاضر، ۱٫۶ درصد دانش جهان، توسط جمهوری اسلامی ایران، تولید شده و ۱۸ دانشگاه از مجموع دانشگاه های کشور، از دانشگاه های برتر جهان به شمار می آیند.
وی، دانشگاه‌های کشور را در سطح جهان تأثیرگذار دانست و گفت: در استان آذربایجان شرقی نیز ۱۵۶ واحد آموزشی و علمی با ۲۰۰ هزار دانشجو وجود دارد.
پورمحمدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را کمک حال دانشگاه‌های استان دانست و گفت: خوشبختانه تلاش‌های خوبی در این راستا در طول سال‌های گذشته انجام شده است که باید این تلاش‌ها را همچون نهالی دانست که به زودی به بار خواهد نشست.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: اگر امروز شعار اقتصاد مقاومتی را تکرار می‌کنیم باید بدانیم که پایه اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد دانش بنیان است.
وی بر آمادگی استان آذربایجان شرقی در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد و گفت: در تلاش هستیم تا سهم خود را در تحقق این نوع اقتصاد ایفا کنیم.


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا