۶۳ میلیون دلار محصول کشاورزی از آذربایجان شرقی صادر شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از صادرات ۶۳ میلیون دلاری محصولات کشاورزی از این استان در سال جاری خبر داد.

اکبر فتحی روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا اعلام کرد: صادرات محصولات کشاورزی در سال جاری از گمرکات استان نسبت به سال قبل از افزایش ۲۵ درصدی برخوردار است.

وی گفت: اقلام عمده صادراتی استان در این مدت کشمش، لبنیات (پنیر، دوغ و خامه) گوجه فرنگی، کاهو و کلم بوده که به کشورهای عراق، آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، امارات، رومانی، ترکیه، یوگسلاوی و روسیه صادر شده است.

فتحی اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد استان آذربایجان شرقی در تولید بیشتر محصولات کشاورزی، دارای مزیت نسبی است و باید زمینه لازم جهت افزایش صادرات بخش کشاورزی فراهم شود.

وی گفت: لازمه توفیق برنامه های صادراتی محصولات کشاورزی، اتخاذ رویکردهای همه جانبه و فرایندی است که در نتیجه تلاش تمامی بخش های متولی از جمله نظام بانکی، گمرک، صندوق حمایت و تشکل های صادراتی محقق می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در صورت هماهنگی بخش های مختلف کشور در قالب یک راه می توان به پایداری و رشد چشمگیر صادرات محصولات کشاورزی دست یافت.

سال گذشته ۲۹۰ میلیون دلار محصولات کشاورزی از گمرکات استان آذربایجان شرقی صادر شده است و ۱۳ درصد از کل صادرات غیرنفتی استان به این بخش اقتصادی اختصاص دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا