۷۸ درصد زوجین در کشور تک فرزند هستند/ ۲۷٫۳ درصد طلاق‌ها در آذربایجان‎شرقی طی دو سال اول زندگی است

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‎‌ریزی آذربایجان‎شرقی گفت: ۲۷٫۳ درصد طلاق‎ها در استان در دو سال اول زندگی، ۳۱ درصد بعد از سه سال زندگی مشترک و درصد قابل توجهی نیز بعد از ۱۶ سال زندگی اتفاق می‎افتد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حیدر فتح‌زاده  ظهر امروز در سمینار«تربیت فرزند» اظهار کرد: در سال ۹۳ مطالعه‎ای در تبریز و چهار شهر بزرگ کشور در ارتباط با کودکان صورت گرفت که نتایج این مطالعه نشان می‌داد ۲۷ درصد کودکان ۶ تا ۸ ساله در تبریز  دچار استرس خواب شبانه می‎شوند.

وی افزود: این کودکان مشکلاتی مثل ساییدن دندان، شب‎اداری و افسردگی شبانه داشته و پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های ۹۷ الی ۹۹ شاهد به وجود آمدن پیک افسردگی در کودکان باشیم که این مسئله قطعا در مادران نیز تاثیرگذار خواهد بود.

فتح‎زاده تصریح کرد: نمره استرس در ۲۷ درصد کودکان ما بالای ۲۰ است که این امر در آینده می‎تواند منجر به افزایش آسیب‎ها و معضلات اجتماعی شود.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات نشان‎می‎دهد ۲۷٫۳ درصد طلاق‎ها در استان در دو سال اول زندگی، ۳۱ درصد بعد از سه سال زندگی مشترک و درصد قابل توجهی نیز بعد از ۱۶ سال زندگی اتفاق می‎افتد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‎‎ریزی آذربایجان‎شرقی متذکر شد: به طور میانگین ۶ سال طول می‌کشد زوجین تصمیم به فرزندآوری بگیرند؛ چرا که اعتماد به تداوم زندگی مشترک کم‌رنگ است.

فتح‎زاده گفت: طی سال‎های ۵۵ الی ۶۵ میانگین تعداد فرزندان خانواده ۶٫۴ فرزند بود؛ در حالی که نتایج سرشماری سال ۱۳۹۵ نشان می‌دهد ۷۸ درصد زوجین در کشور تک فرزند هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا