سرانه مصرف ماهی در آذربایجان شرقی ۶.۹ کیلوگرم است

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از مصرف سالانه ۲۴ هزار تن ماهی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، جعفروند مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در جمع کارشناسان پهنه بندی کشاورزی منطقه ارسباران در اهر گفت: مقدار سرانه مصرف ماهی در استان ۶.۹ کیلوگرم و در کشور ۱۱ کیلوگرم می‌باشد که امیدواریم بتوانیم با تولید بیشتر زمینه مصرف ماهی که به عنوان غذای سالم خانواده‌ها محسوب می‌شود را در استان افزایش دهیم.

وی در ادامه از وظایف کارشناسان پهنه بندی کشاورزی را شناسایی مناطق مستعد برای پرورش آبزیان و محصولات شیلاتی در نقاط مختلف شهرستان‌های استان عنوان کرد.

جعفروند همچنین یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان و به ویژه پرورش دهندگان محصولات آبزی را اخذ سه درصد تولید به عنوان آب بها توسط شرکت آب منطقه‌ای از بهره برداران برشمرد و افزود: نباید در این رابطه شرکت آب منطقه‌ای را مقصر دانست بلکه در اصل مصوبه دولت است.

وی از حمایت تولیدکنندگان ماهی زینتی در اهر نیز خبر داد و افزود: آماده حمایت از تولیدکنندگان ماهی‌های زینتی در این شهرستان هستیم.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان یکی دیگر از برنامه‌های سازمان را پرورش ماهی در قفس ذکر کرد و گفت: برای این منظور تصمیم داریم در سال آینده پرورش ماهی را در سد خداآفرین به ۵۰۰ تن افزایش دهیم.

وی افزود: برای ایجاد انگیزه، تولید بیشتر و توسعه محصولات شیلاتی در استان، لازم است کلیه ادارات و مسئولان ذیربط به دور از هرگونه کاغذبازی اداری و بهانه جویی نسبت به صدور به موقع و سریع مجوز‌ها برای متقاضیان طرح‌های پرورش شیلات اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا