سارقان، انبار ساعت های مچی ۱۴۰ میلیاردی را به آتش کشیدند

سارقان، انبار ساعت های مچی ۱۴۰ میلیاردی را به آتش کشیدند

فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند ۳ نفره ای که اقدام به سرقت و آتش زدن عمدی انبار حاوی ۱۴۰ میلیارد ریال ساعت مچی خارجی کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ارک خبر، سردار”مهدی معصوم بیگی”، گفت: در پی شکایت فردی به پلیس مبنی بر اینکه منزل مسکونی متعلق به وی که از آن به عنوان انبار دپوی کالا استفاده می کرد مورد آتش سوزی عمدی قرار گرفته و تعداد قابل توجهی ساعت مچی با مارک های مختلف خارجی به ارزش ۱۴۰ میلیارد ریال به طور کامل در آتش سوخته است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی مشخص شد که علت وقوع حادثه آتش سوزی عمدی و با استفاده از بنزین بوده است.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در ادامه با بررسی های علمی و تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی استان نیز مشخص شد، عامل یا عاملان ایجاد حریق نیمه های شب با اطمینان از خالی بودن منزل، درهای ورودی را تخریب کرده و پس از نفوذ به داخل آن اقدام به سرقت تعداد قابل توجهی از ساعت های برند و گران قیمت کرده و سپس به منظور از بین بردن آثار جرم منزل را آتش زده و متواری می شوند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: بلافاصله پرونده ای در این زمینه تشکیل و تحقیقات کارآگاهان برای دستگیری عامل یا عاملان آتش سوزی  وارد مرحله تازه ای شد و در ادامه کارآگاهان موفق شدند با استفاده از یک سری اقدامات علمی و تخصصی مخفیگاه ۲ نفر از متهمان را در جنوب استان تهران مورد شناسایی قرار دادند.

وی افزود: با شناسایی مخفیگاه متهمان، ماموران پس از اخذ مجوز از مقام قضائی به محل مذکور اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه هر ۲ نفر را دستگیر کردند.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه متهمان در تحقیقات صورت گرفته صراحتاً به جرم حریق عمدی و سرقت از انبار ساعت های مچی اقرار کردند، اظهار داشت: این افراد در اعترافات خود عنوان کردند در شب حادثه با همدستی یک نفر از دوستان خود به اصفهان آمده و اقدام به سرقت ۲ هزار عدد ساعت مچی گران قیمت کرده و برای گمراه کردن پلیس منزل مذکور را به همراه مابقی ساعت ها آتش زده و بلافاصله به تهران بازگشته اند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: با اعترافات متهمان، مخفیگاه فرد سوم شناسایی و طی هماهنگی به عمل آمده با مقام های قضائی اصفهان و تهران وی نیز در یک عملیات ضربتی دستگیر و ۲ هزار عدد ساعت گران قیمت خارجی مسروقه که ارزش قیمتی آن ها برابر اعلام کارشناسان مربوطه ۲۰ میلیارد ریال بود طی بازرسی صورت گرفته از منزل وی کشف شد.

سردار معصوم بیگی از تحویل متهمان دستگیر شده به مراجع قضائی خبر داد و گفت: اموال مسروقه کشف شده در این عملیات پس از طی مراحل قانونی به مال باخته تحویل داده شد.#

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا