مدیرعامل فولاد مبارکه: رشد ۱۰۲ درصدی سود خالص فولاد مبارکه در سال ۹۷

مدیرعامل فولاد مبارکه: رشد ۱۰۲ درصدی سود خالص فولاد مبارکه در سال ۹۷

مدیرعامل فولاد مبارکه در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فولاد مبارکه  که روز یکشنبه ۳۰ تیرماه سال ۹۸ در محل سالن اجتماعات نگین نقش‌جهان برگزار شد، از رشد ۱۰۲ درصدی سود خالص فولاد مبارکه در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش ارک خبر، در این مجمع که با حضور ۸۴٫۸۸ درصد از سهامداران و نمایندگان صاحبان سهام شرکت برگزار شد، عباس نعیمی به نمایندگی از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به سمت رئیس مجمع، سید محمد حسینی بهشتیان به نمایندگی از شرکت توسعۀ سرمایۀ رفاه و خانم سیفی با سمت ناظر مجمع و طهمورث جوانبخت
  با سمت دبیر مجمع به عنوان اعضای هیئت رئیسه انتخاب شدند.
 در ادامه، مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، ضمن ارائۀ گزارش فعالیت هیئت‌مدیرۀ شرکت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۷، این سال را از منظر سودآوری، سالی درخشان از ابتدای بهره‌برداری شرکت تاکنون برشمرد.
 وی با اشاره به عملکرد شرکت در حوزۀ تولید افزود: در سال ۱۳۹۷ شرکت فولاد مبارکه با تولید بیش از ۷ میلیون و ۵۸۲ هزار تن، ۴۵٫۷ درصد از تولید فولاد کشور را به خود اختصاص داد. ضمن این‌که گروه فولاد مبارکه با تولید بیش از ۹ میلیون تن فولاد خام بیش از ۵۴ درصد از سهم بازار فولادسازان بزرگ کشور را به خود اختصاص داده است.
او ادامه داد: به همت کارکنان زحمتکش شرکت و با اجرای موفق طرح‌های توسعه در سال ۱۳۹۷، فولاد مبارکه موفق به تولید بیش از ۶ میلیون و ۳۴۳ هزار تن کلاف گرم و یک‌میلیون و ۵۵۵ هزار تن کلاف سرد شد که در کلاف گرم رشد ۶ درصدی و در کلاف سرد رشد ۴ درصدی را شاهد بودیم.
مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه به عملکرد درخشان شرکت در حوزۀ فروش اشاره کرد و افزود: طی سال ۱۳۹۷ فولاد مبارکه موفق به فروش بیش از ۶ میلیون و ۷۱۴ هزار تن انواع محصولات فولادی تخت شد که با رشد ۴۸ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۶ درآمدی بالغ‌بر ۲۳,۴۱۰ میلیارد تومان برای شرکت به ارمغان آورد.
وی میزان فروش محصولات در بازار داخلی در سال ۱۳۹۶ را حدود ۵ میلیون و ۶۹۵ هزار تن اعلام و اظهار کرد: فروش داخلی در سال ۱۳۹۷ به ۵ میلیون و ۸۳۶ هزار تن افزایش یافت. در همین راستا با توجه به رسالت فولاد مبارکه در تأمین نیاز داخل با اولویت آن بر صادرات و افزایش سهم بازار داخلی، میزان صادرات شرکت از یک‌میلیون و ۲۹۲ هزار تن به ۸۷۸ هزار تن کاهش یافت.
مهندس عظیمیان با اشاره به رشد بیش از ۱۰۰ درصدی سود خالص شرکت، خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۷ سود عملیاتی شرکت بیش از ۱۱,۹۳۳ میلیارد تومان بود که نسبت به سال ۱۳۹۶، رشدی ۷۷ درصدی داشته است. همچنین سود ناخالص شرکت رقمی بیش از ۱۰,۹۵۲ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال ۱۳۹۶، رشدی ۵۱ درصدی داشت و سود خالص شرکت با رشد بیش از ۱۰۲ درصد، به ۱۲,۲۳۰ میلیارد تومان رسید که از ابتدای بهره‌برداری شرکت تاکنون بی‌نظیر است.
او با تأکید بر این‌که عملکرد مطلوب شرکت در سال ۱۳۹۷ تأثیر مثبتی بر ارزش شرکت در بازار سرمایه داشته است، افزود: حاصل این عملکرد درخشان از مجمع سال قبل تا مجمع فعلی بازدهی ۱۱۲ درصدی برای سهامداران شرکت است. این در حالی است که با اجرای موفق افزایش سرمایه به میزان ۷۳٫۳۳ درصد از محل سود انباشته که بزرگ‌ترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس است، فولاد مبارکه به بزرگ‌ترین شرکت بازار سرمایه با ارزش بازار ۵۵۸٫۶ هزار میلیارد ریال تبدیل شد.
وی در ادامه به عملکرد سه‌ماهۀ اول شرکت در سال ۱۳۹۸ اشاره کرد و افزود: فولاد مبارکه در سه‌ماهۀ اول سال ۱۳۹۸ موفق به فروش یک‌میلیون و ۹۵۳ هزار تن انواع محصولات شد که بیش از ۹ هزار و ۵۹۴ میلیارد تومان برای شرکت درآمد حاصل از فروش و رشد ۱۰۳ درصدی نسبت‌به سه‌ماهه اول سال قبل به ارمغان آورده است.
مدیرعامل فولاد مبارکۀ در بخش پایانی سخنان خود گفت: مهم‌ترین برنامه‌های شرکت در سال جاری عبارت‌اند از: برنامه‌ریزی مدون برای برخورداری از منابع پایدار سنگ از طریق تملیک طرح‌های موجود و اکتشاف؛ تلاش جهت بهره‌برداری و تسریع در اجرای کلیۀ طرح‌های مصوب در شرکت اصلی و شرکت‌های گروه به‌منظور افزایش سود و خلق ارزش‌افزوده ازجمله طرح خط نورد گرم ۲؛ تأمین الکترود مصرفی موردنیاز به‌عنوان استراتژیک‌ترین مادۀ اولیه شرکت حداقل برای ۳ سال؛ مشارکت در افزایش سرمایۀ شرکت‌های سرمایه‌پذیر خصوصا شرکت‌های معدنی و تأمین مالی از طریق افزایش سرمایه، انتشار اوراق بدهی و ورود شرکت‌های گروه به بازار سرمایه.
بنا بر این گزارش، مجمع عادی سالانۀ شرکت فولاد مبارکه با تصویب موارد ذیل به کار خود خاتمه داد:
۱-تصویب صورت‌های مالی گروه و شرکت اصلی مربوط به سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
۲-انتخاب سازمان حسابرسی به‌عنوان بازرس قانونی و علی‌البدل و حسابرس مستقل برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
۳-انتخاب روزنامه‌های دنیای اقتصاد، صمت و تعادل به‌عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
۴-در ارتباط با تقسیم سود، مجمع با اکثریت آرا مقرر نمود مبلغ ۳،۹۰۰ میلیارد تومان (به ازای هر سهم ۳۰۰ ریال) به سهامداران پرداخت و الباقی به سود انباشته دورۀ مالی بعد منتقل گردد.
۵-اعضای هیئت‌مدیره به شرح ذیل برای مدت ۲ سال انتخاب شدند:
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران
شرکت سرمایه‌گذاری صدر تأمین
شرکت سرمایه‌گذاری استان اصفهان
شرکت سرمایه‌گذاری استان آذربایجان غربی
شرکت بهسازان انرژی تدبیر زنگان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا