صعود «پورشیب» و «گنج‌زاده» به فینال کاراته‌وان شیلی

«ذبیح‌الله‌پورشیب» و «سجاد گنج‌زاده» با غلبه بر حریفان به فینال کاراته‌وان شیلی راه یافتند.

اولین مرحله لیگ برتر کاراته‌وان سری‌آ در سال ۲۰۲۰ از امروز (جمعه ۲۰ دی ماه) با حضور ۴۶۶ کاراته کا از ۶۵ کشور در سانتیاگو شیلی آغاز شد و تا یکشنبه ادامه خواهد داشت.

مردان و زنان کاراته ایران در این رویداد که دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی در راستای کسب سهمیه المپیک توکیو است به میدان رفته‌اند.

در روز نخست این مسابقات، تیم ایران ۶ نماینده داشت که سه نفر فینالیست شدند و ۲ نماینده ایران نیز به دیدار رده‌بندی رسیدند.

در بخش مردان، «ذبیح‌الله‌پورشیب» و «سجاد گنج‌زاده» فینالیست شدند و «صالح اباذری» به دیدار رده‌بندی رسید تا برای کسب مدال برنز روی تاتامی برود.

در قسمت زنان، «رزیتا علیپور» به فینال رسید و «سارا بهمنیار» هم به دیدار رده‌بندی قدم گذاشت. «طراوت  خاکسار» هم از دور مسابقات کنار رفت.

«حمیده عباسعلی» و «بهمن عسکری» نیز، شنبه شب کار خود را در این مسابقات آغاز خواهند کرد.

مبارزات رده‌بندی و فینال اوزان مختلف، یکشنبه شب برگزار خواهد شد.

نتایج نمایندگان ایران در روز نخست:

مردان

وزن منهای ۸۴ کیلوگرم/

«ذبیح‌الله‌پورشیب» کاپیتان تیم ایران نمایندگان بلژیک، ایتالیا، و قزاقستان را از پیش‌رو برداشت.

وی در نیمه‌نهایی برابر «ایوان وسیچ» ملی‌پوش عنوان‌دار کرواسی با حساب دو بر یک پیروز شد و جواز حضور در فینال را کسب کرد.

کاپیتان ایران، یکشنبه شب برای کسب مدال طلا با «اگور آکتاش» ملی‌پوش صاحب‌نام ترکیه‌ای مبارزه خواهد کرد.

وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم/

«سجاد گنج‌زاده» ابتدا استراحت داشت و در ادامه نمایندگان کانادا و آمریکا را با شکست بدرقه کرد و به نیمه نهایی رسید تا به مصاف «صالح اباذری» دیگر نماینده ایران برود.

«اباذری» دیگر نماینده ایران نیز کار خود را با استراحت آغاز کرد و سپس مقابل ملی‌پوشان برزیل و ترکیه برنده شد و به نیمه‌نهایی رسید.

در مرحله نیمه‌نهایی و در دیداری تمام ایرانی، گنج‌زاده با حساب یک بر صفر اباذری را مغلوب کرد و به فینال رسید تا یکشنبه برای کسب مدال طلا با «جاناتان هورنه» قهرمان جهان از آلمان روبه‌رو شود.

اباذری نیز یکشنبه در دیدار رده‌بندی با  «برایان ایر» آمریکایی رقابت می‌کند.

زنان

وزن منهای ۵۰ کیلوگرم/

«سارا بهمنیار» پس از استراحت در دور نخست، رقیبانی از برزیل و مراکش را برد و در ادامه مقابل «سراپ اوزچلیک» نفر نخست رنکینگ جهان از ترکیه با حساب ۶ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند، تا روز یکشنبه در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز با «لی ران ران» از چین مبارزه کند.

وزن منهای ۵۵ کیلوگرم/

«طراوت خاکسار» ابتدا حریفانی از آرژانتین و پاراگوئه را شکست داد، اما در ادامه مقابل «سارا کاردین» نماینده مطرح ایتالیا با حساب ۴ بر ۲ مغلوب شد. با حضور نماینده ایتالیا در فینال، خاکسار به گروه بازنده‌ها رفت.

او در جدول شانس مجدد نیز برابر رقیبی از ترکیه باخت و حذف شد.

وزن منهای ۶۱ کیلوگرم/

«رزیتا علیپور» کاراته‌کاهایی از ایتالیا، شیلی و فرانسه را برد و به نیمه‌نهایی رسید.

او در این مرحله برابر «مروه کوبان» قهرمان سال ۲۰۱۹ اروپا از ترکیه را مقتدرانه و با حساب هشت بر صفر مغلوب کرد و به فینال رسید تا نخستین فینالیست ایران در مسابقات سال ۲۰۲۰ لقب بگیرد.

با این اوصاف، علیپور یکشنبه شب برای کسب مدال طلا با «جورانا رکوویچ» قهرمان سال ۲۰۱۸ جهان از صربستان مصاف می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا