سالن ترانزیت داخلی فرودگاه تبریز بهسازی شد

 مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: سالن ترانزیت داخلی فرودگاه تبریز بهسازی شد.

رامین آذری، روز یکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: این اقدام در راستای تغییر معماری داخلی سالن ترانزیت داخلی و با هدف زیبا سازی ترمینال فرودگاه تبریز انجام شده است.

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح تهیه و نصب پارتیشن آلومینیومی دو جداره به ضخامت ۱۶ میلی متر همراه با تهیه و نصب ستون‌های ایستایی، کشویی و چرخشی انجام شده است.

آذری، ادامه داد: این اقدام در قالب قرارداد مرمت و بهسازی فرودگاه تبریز و با هزینه ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است.

 فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی  در این فرودگاه انجام می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا