بانک‌ها در رونق تولید نقش بیشتری ایفا کنند

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی، حمایت از تولید توسط  دولت را اصلی ترین اولویت دولت دانست و بر همکاری و همراهی بیشتر بانک‌ها برای تسریع در پرداخت تسهیلات برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید کرد.

علی جهانگیری شنبه شب در نشست بررسی عملکرد بانک ها در طرح رونق تولید با قدردانی از عملکرد بانک های استان به دلیل همکاری در اجرای مصوبات ستاد تسهیل، رونق و رفع موانع تولید گفت: انتظار داریم که این همکاری به بهترین شکل ممکن، استمرار یافته و مدیران بانک های استان برای جذب اعتبارات بیشتر از مرکز برای رفع مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی استان تلاش کنند.
 
وی گفت: دبیرخانه این جلسه در خانه صنعت و معدن هم از این پس، عملکرد مقایسه ای بانک های استان در ارتباط با میزان جذب و اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی نیز به شکل گزارش عملکرد مکتوب تهیه شود.
 
وی حمایت از تولید و تثبیت و تقویت فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی را از جمله ضروریت های فعلی کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی اعلام کرد و افزود: دولت تمامی تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته و از این پس نیز به حمایت های خود از سنگر تولید ادامه خواهد داد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بر اهمیت معرفی واحدهای تولیدی و صنعتی واقعی و نیازمند به بانک ها برای جذب تسهیلات تاکید کرد و ادامه داد: هر واحد تولیدی که متقاضی دریافت تسهیلات باشد، باید پیش از هر مرحله ای، نسبت به تهیه و تدوین طرح توجیهی خود اقدام کند وگرنه بدون داشتن طرح توجیهی، درخواست برای جذب اعتبارات، کار کردن شانسی و با آزمون و خطاست.
 
جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید از اشتباهات و عملکردهای غلط نیز عبرت گرفته و به هیچ عنوان آن ها را تکرار نکنیم چرا که در غیر اینصورت، پیشرفت نکرده و در جا می زنیم.
 
میرصمد ابراهیم پور، مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد ضعیف برخی بانک های استان در ارتباط با پرداخت تسهیلات وبانکی در طی ماه های اخیر عنوان کرد: جلسات رونق تولید استان درطی سال جاری تا کنون، ۱۳۸ مصوبه داشت که از این تعداد، فقط تسهیلات مورد نیاز ۲۳ پرونده پرداخت شده است.
 
وی ادامه داد: در ارتباط با اعتبارات تبصره ۱۸ نیز ۹۹ مصوبه داشتیم که تسهیلات ۱۶مورد توسط بانک های استان پرداخت شده است. از مجموع ۲۸ مورد مصوبه بخش بازسازی و نوسازی صنایع نیز، ۲۰ مورد موفق به دریافت تسهیلات از بانک های استانی شده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا