افزایش کیفیت تولیدات داخلی پیش نیاز کاهش قاچاق کالاست

 استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اهتمام مسوولان برای ریشه‌کن کردن پدیده قاچاق، گفت: پایین بودن کیفیت برخی تولیدات داخلی یکی از عوامل قاچاق کالاست که برای پیشگیری از این امر باید نسبت به رونق تولید و ارتقای کیفیت محصولات ساخت داخل اقدام کرد.

محمدرضا پورمحمدی در جلسه کمیسیون هماهنگی، برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، مبارزه با قاچاق را یکی از اولویت‌های اساسی مدیریت ارشد استان اعلام کرد و ادامه داد: نتیجه تلاش شبانه روزی تمامی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی، کاهش میزان قاچاق در استان و تثبیت قیمت کالاهای مورد نیاز مردم در بازار است.

وی با بیان اینکه فشار و تحریم اقتصادی آخرین ابزار دشمنان برای مقابله با ملت ایران است، افزود: دشمن در این عرصه نیز به توفیق چندانی دست نیافته و به همین خاطر به ترور سرداران و فرماندهان نظامی ما روی آورده است.

پورمحمدی افزود: البته دشمن در عرصه اقتصادی همچنان به کارشکنی ادامه می‌دهد و همه تلاش خود را به کار بسته تا منابع درآمدی کشور ما از جمله صادرات را قطع کند.

استاندار آذربایجان شرقی، ترویج بی‌رویه فرهنگ غربی را نیز یکی از عوامل قاچاق به خصوص قاچاق پوشاک دانست و گفت: آن‌چه امروز در جامعه ما به عنوان مد مطرح است در واقع کپی‌برداری از سبک زندگی دیگران است که کار اشتباهی است؛ باید از سنت‌ها و ارزش‌های خود در ترویج سبک زندگی استفاده کنیم.

در این جلسه موضوع راه‌اندازی سامانه جامع کالای همراه مسافر و تامین‌ سوخت مورد نیاز اصناف بازار سنتی تبریز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا