صنعت خودروسازی در آذربایجان در حد حرف/ تفاوت مدیران دولتی و خصوصی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های قدیمی استان در صنعت خودرو، بر توسعه این صنعت با مشارکت جدی فعالان تأکید کرد و گفت: یک سال قبل هم چنین نشستی را برگزار کردیم اما از آن موقع تا به امروز حرکت خاصی در این حوزه اتفاق نیفتاده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی جهانگیری امروز در نشستی با فعالان صنعت خودروسازی و صاحبان شرکت‌های خودروساز استان، اشاره کرد: یک سال قبل هم چنین نشستی را برگزار کردیم، اما از آن موقع تا به امروز حرکت خاصی در این حوزه اتفاق نیفتاده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های قدیمی استان در صنعت خودرو، بر توسعه این صنعت با مشارکت جدی فعالان آن تأکید کرد و گفت: موفقیت در عرصه جنگ اقتصادی، با فعالیت‌های عادی امکان‌پذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم تحولی در صنعت خودروسازی استان اتفاق بیفتد باید با جدیت در عرصه حاضر باشیم؛ امروز در یک جنگ اقتصادی تمام‌عیار قرار داریم و فعالیت‌های عادی در این شرایط پاسخگوی نیازها نیست.

جهانگیری افزود: امروز در شرایطی قرار داریم که تولید حتی یک دستگاه خودرو نیز برای ما مهم است و در این شرایط تعلل و کم‌کاری به هیچ وجه پذیرفته نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تفاوت مدیران دولتی و بخش خصوصی در شرایط سخت معلوم می‌شود، افزود: بخش خصوصی باید مطالبه‌گر باشد و مدیران دولتی را به تلاش و جدیت وادار کند.

وی با تأکید بر اینکه واحدهای خودروساز باید مدعی توسعه در این صنعت باشند، افزود: لازم است با تشکل یک گروه کارشناسی، در این حوزه تقسیم کار شده و نقشه راه توسعه صنعت خودروسازی ترسیم شود.

در این نشست صاحبان صنایع خودروسازی استان نیز دیدگاه‌های خود را در خصوص مسائل مختلف این صنعت و راهکارهای توسعه آن بیان کردند.


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا