مهلت بیمه محصولات کشاورزی در آذربایجان‌شرقی تمدید شد

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: مهلت بیمه محصولات زراعی و گروه میوه‌های دانه‌دار تا پایان اسفند جاری به شرط عدم وقوع خسارت، تمدید شد.

علی حاج ملاعلی روز یک‌شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: با توجه به وقوع خسارت سرما،  یخ بندان و خشکسالی در برخی از مناطق کشور،  ادامه صدور بیمه های محصولات زراعی به شرط عدم وقوع خسارت در اختیار معاون خدمات بیمه ای می باشد که با محرز شدن خسارت در مزارع عملیات بیمه ای توسط بیمه استان متوقف و مراتب جهت مسدود نمودن سامانه به صندوق بیمه اعلام می شود.

وی ادامه داد: براساس شرایط آب و هوایی کشور ادامه بیمه محصولات باغی و تنه درختان بادام آبی و دیم، هلو، شلیل، زردآلو، گیلاس، گوجه سبز، آلبالو، آلو و گردو و به طور مشخص گروه میوه های هسته دار که در شرایط تمدید می باشند، از ابتدای اسفند متوقف شده است.   

حاج ملاعلی با اشاره به اینکه بیمه سایر محصولات باغی همچون سیب، انگور و گلابی و گروه میوه های دانه دار و تنه درختان و محصولات زراعی تا پایان اسفندماه به شرط عدم وقوع خسارت ادامه دارد، اظهار داشت: با توجه به اینکه در برخی از باغات و مناطق درختان در مرحله تورم جوانه و یا گل می باشند، به محض وقوع عامل یا عوامل خسارتزا عملیات بیمه ای توسط مدیریت بیمه استان متوقف خواهد شد و مراتب جهت مسدود نمودن سامانه به صندوق بیمه اعلام می شود.

وی اضافه کرد: تاریخ ذکر شده آخرین تاریخ تمدید خواهد بود، بنابراین در مهلت باقی مانده بیمه نامه با وضعیت پیش صادره تعیین تکلیف می شوند.  

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا