افزایش ۳۰ برابری تولید مواد ضدعفونی کننده یک شرکت در تبریز

 مدیرعامل یک شرکت بهداشتی در شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز از افزایش ۳۰ برابری تولیدات خود در زمینه مواد ضدعفونی کننده در راستای تامین نیاز جامعه و مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

حبیب کیومرثی روز سه شنبه در حاشیه بازدید مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از این شرکت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که شرکت ما تا چند روز قبل ماهانه پنج تن انواع مواد ضدعفونی کننده تولید و به بازار ارایه می کرد، اکنون در راستای تامین نیازهای بازار و کمک به ارتقای سطح  آرامش روانی جامعه و رفع نیاز مردم به مواد بهداشتی، روزانه پنج تن تولید داریم.

وی افزود: برای کمک به تامین نیاز مردم به مواد ضدعفونی کننده به عنوان نیاز ضروری مقطع فعلی، تعداد شاغلان شرکت را از ۲۵ به ۴۰ نفر افزایش داده ایم، ضمن اینکه تعداد نوبت های کاری را نیز از یک به سه نوبت در شبانه روز رسانده ایم  

وی ادامه داد: پیش از این پر کردن ظروف حاوی مواد ضدعفونی کننده تولید شرکت ما فقط به شکل ماشینی انجام می شد، اما در روزهای اخیر پر کردن ظروف به صورت دستی نیز انجام می شود تا بخشی از نیاز مردم را تهیه و برطرف کنیم.

مدیرعامل این شرکت تولید کننده مواد بهداشتی تشریح کرد: بتادین، ژل ضدعفونی کننده دست و محلول ضدعفونی کننده سطوح و  تجهیزات بیمارستانی از جمله محصولات شرکت ماست؛ از ساعت ۱۳۹۴ مجوز تولید مواد ضدعفونی کننده و از سال ۱۳۹۶ نیز مجوز تولید بتادین را اخذ کرده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مواد ضدعفونی کننده الکل پایه نیز تولید می کنید یا نه، اظهار کرد: چون دریافت الکل برای تولید، بروکراسی اداری طولانی دارد که با شرایط اضطراری فعلی سازگار نیست، فعلا” در این زمینه اقدامی نکرده ایم.

وی ادامه داد: ویژگی اصلی شرکت ما این است که مواد اولیه و  حتی ظروف بسته بندی محصول را نیز خودمان تولید می کنیم.

کیومرثی گفت: محصولات تولیدی شرکت ما علاوه بر آذربایجان شرقی در استان های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، فارس، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و همدان نیز عرضه می شود.

برخی از شهرهای کشورمان از چند روزز قبل درگیری کرونا ویروس هستند که یکی از راه های مقابله با آن استفاده از مواد ضدعفونی کننده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا