محورهای اصلی بازار از دوم فروردین آماده استقبال از گردشگران نوروزی است

شهردار منطقه ۸ تبریز گفت: بر اساس با هماهنگی های صورت گرفته با هیات امنای بازار، مقرر شد محورهای اصلی بازار از دوم فروردین بازگشایی و آماده استقبال از گردشگران نوروزی باشند.

علی مدبر اظهار کرد: عملیات سنگفرش بیش از ۶۰ درصد مسیرهای اصلی بازار تبریز توسط شهرداری منطقه ۸ تبریز به اتمام رسیده است.

مدبر ادامه داد: با هماهنگی های انجام یافته بین این منطقه و سازمان گردشگری شهرداری تبریز و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری احیا و راه اندازی تورهای بازار گردی در منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز در نوروز ۹۹ مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه باید از پتانسیل‌های بازار تبریز برندسازی کنیم، افزود: درصدد هستیم با پیگیری این موارد، این برنامه ریزی‌ها سال آتی رخ داده و نتیجه بخش باشد.

شهردار منطقه ۸ تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسیرهای گردشگری در این منطقه، تصریح کرد: بافت های تاریخی و محورها و مسیرهایی که شامل موزه‌ها و خانه‌های تاریخی در این منطقه قرار دارند و نخستین گذر فرهنگی با اقتباس از پیاده‌راه تربیت در یزد احداث شده است.

مدبر افزود: گذر فرهنگی از طرح‌های وزارت فرهنگ و ارشاد بود که با توجه به پتانسیل‌های گسترده تبریز در اینجا تبدیل به پهنه شده است. این پهنه فرهنگی شامل مقابل خانه استاد شهریار، کوچه پستخانه، خیابان پاساژ، میار میار، میدان ساعت و… است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، وی در پایان یادآور شد: با توجه به آغاز طرح استقبال از بهار، مجوز حفاری از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین در هیچ نقطه‌ای از تبریز صادر نمی‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا