ممنوعیت عرضه لوازم خانگی فاقد شناسه در آذربایجان‌شرقی

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: عرضه لوازم خانگی فاقد شناسه در سطح بازار در این استان ممنوع بوده و با آن برخورد می‌شود.

مقصود رضازاده، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر ضرورت اجرای کامل طرح رهگیری کالا از مبدا تا مصرف از طریق نصب شناسه کالا در بخش لوازم خانگی، افزود: لوازم خانگی فاقد شناسه در سطح عرضه، کالای بی‌هویت و قاچاق محسوب شده و با عرضه کنندگان این نوع کالاها بر اساس قوانین نظام صنفی کشور و مبارزه با قاچاق کالا برخورد می‌شود.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از عرضه این کالاها در سطح بازار حدود ۶۰۰ کد شناسه یونیک ( کد یگانه) برای ۵۹ واحد تولید کننده لوازم خانگی برقی در سطح استان واگذار شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به ضرورت حمایت از تولیدکنندگان داخلی و نقش آن ها در تحقق شعار امسال، گفت: اصناف از طریق عرضه تولیدات داخلی شناسنامه دار به جای اقلام قاچاق و فاقد هویت می توانند در پیشبرد و تحقق جهش تولید گام های موثری بردارند.

رضازاده، با قدردانی از تعامل و همکاری مطلوب خانه صنعت، تولیدکنندگان لوازم خانگی و اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در این زمینه ادامه داد: سامانه ستاد خبری ۱۲۴ سازمان صمت استان آماده دریافت و رسیدگی به گزارش های مردمی در خصوص عرضه لوازم خانگی فاقد شناسه در بازار است.

وی یادآوری کرد: به منظور رعایت حقوق مصرف کنندگان و برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، تمامی فروشندگان و عرضه کنندگان لوازم خانگی از خرید محصولات فاقد شناسه خودداری کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا