استاندار آذربایجان شرقی: ۲۵ درصد مردم تبریز حاشیه نشین هستند

استاندار آذربایجان شرقی گفت:‌ به رغم اجرای طرح های مسکن هنوز ۲۵ درصد مردم تبریز حاشیه نشین هستند.

محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات ساخت ۱۶۰۰ واحد مسکونی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در آذربایجان شرقی و ۶۰۰ واحد مسکونی طرح برکت تبریز، ‌اظهار کرد: ‌در سال‌های گذشته نیز برخی از طرح های مسکن که در آذربایجان شرقی اجرا شده دارای نقیصه بوده یعنی متناسب با نیازهای مردم نبوده است.
وی ادامه داد: ‌ این مسکن ها متناسب با جمعیت هدف نیز نبودند یعنی کشش خانوارها هم به آنها کمتر بوده است.
پورمحمدی تاکید کرد: البته اکنون چشم امید ما به اجرای طرح های کیفی ساخت مسکن توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره )،  بنیاد برکت و قرارگاه خاتم الانبیا است که اقدامات خوبی انجام داده اند.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: اکنون اهمیت مسکن بیش از گذشته بوده و علاوه بر اهمیت اقتصادی و فرهنگی ، از اهیت اجتماعی بالایی نیز برخوردار شده است.

وی افزود: ممکن است در آینده مراکز فرهنگی و سینماها از حالت کنونی خارج شوند ولی مسکن از اهمیت بیشتری برخوردار شود و موضوع کرونا نیز این موضوع را ثابت کرد .

سهمیه آذربایجان شرقی از طرح برکت و مسکن های ساخت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی است و از این تعداد ۱۸ هزار واحد مربوط به ساخت مسکن در شهرهای بیش از ۱۰۰ هزار نفر ، ۱۵ هزار مسکن در شهر جدید سهند و ۵ هزار واحد مسکن سهمیه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای زیر ١٠٠هزار نفر می باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا