واکنش روسیه به ادعای وزارت خارجه آمریکا درخصوص تحریم تسلیحاتی ایران

نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین به ادعای وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص تمدید تحریم تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد.

نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین به ادعای وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص تمدید تحریم تسلیحاتی ایران واکنش نشان داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مسکو، وزارت امور خارجه آمریکا در توییتی نوشت: سازمان ملل از محدودیت برای ارسال تسلیحات به ایران در طول ۱۳ سال حمایت می کند.پیش نویس قطعنامه ای که آمریکا در شورای امنیت توزیع کرده است تحریم تسلیحاتی ایران را برای مدت نامعینی تمدید می کند و تحریم ها تا زمانی که ایران در رفتار خود تغییراتی نشان دهد که قابل اعتماد باشد نباید لغو شوند.

«میخاییل اولیانوف» نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین در واکنش به این مطلب در ریتوییتی نوشت: آیا این اقدام سیاست مسئولانه تر و کمتر بی ثبات کننده آمریکا در ارسال تسلیحات به منطقه خاورمیانه که ارقام نجومی سرسام آور را دربرمی گیرد، به همراه خواهد داشت؟

این مقام روس به تازگی نیز بر موضع کشور خود در مخالفت با تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تاکید کرد.

وی در توییتی نوشت: چرا روسیه مخالف هرگونه تمدید تسلیحاتی ایران و تهدید آمریکا به استفاده از مکانیسم ماشه است.

اولیانوف افزود: پاسخ به این پرسش را در نامه سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که به عنوان سند در شورای امنیت منتشر شده است، می‌توان یافت.

با نزدیک شدن به پایان تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر که یکی از ثمرات برجام با فاصله ۵ ساله از آغاز اجرای آن است، آمریکا اگرچه از توافق هسته­‌ای خارج شده اما در تلاش است با ارائه طرحی نشان دهد همچنان می­‌تواند در روند اجرای برجام و قطعنامه مربوط به آن در شورای امنیت فعال ظاهر شود و تاثیرگذار باشد و اخیرا نیز مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا خبر داد که در همین راستا با دبیرکل سازمان ملل گفت‌­وگو کرده­ است؛ موضعی که ایران و برخی اعضای دیگر برجام آن را برنمی‌تابند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا