۲۲ روستای آذربایجان شرقی بدون بیکار/ تدوین سند اشتغال ۵ هزار روستا

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: در 22 روستای استان مطلقا بیکار نداریم.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: در ۲۲ روستای استان مطلقا بیکار نداریم.

22 روستای آذربایجان شرقی بدون بیکار/ تدوین سند اشتغال 5 هزار روستا

تقی کرمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به اینکه بر اساس قانون برنامه ششم، باید هر سال برای ۵ هزار روستا سند اشتغال تدوین شود و در طول برنامه ششم، ۲۵هزار سند اشتغال باید نهایی شود، اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه متولی این امر است ولی چون تهیه این سندها با تاخیر همراه بود، دفتر امور روستایی استانداری اقداماتی ابتکاری انجام داد. از جمله اینکه از هر شهرستان سه روستای دارای ظرفیت منحصر به فرد را انتخاب کرد و در مجموع ۶۵ روستای آذربایجان شرقی برای مطالعه تعیین شد.

وی، با بیان اینکه در روستاها فرد به فرد پرسشنامه تحویل شد و استخراج و تحلیل داده‌ها در دانشگاه آزاد انجام شد، افزود: در اردیبهشت ۹۹ نتایج این مطالعات حاصل و بر اساس آن مقرر شد این طرح، الگوی رفتاری همه دستگاه های اجرایی در آن روستاها شود.

کرمی افزود: در نتیجه، در ۴ شهر مرکز عرضه محصولات روستایی راه اندازی کردیم که اگر در ۶۵ روستای الگو عملی شود، در بقیه روستاهای استان این اقدام الگوبرداری می‌شود که در رونق تولید و اشتغال روستایی بسیار موثر خواهد بود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی، مطالعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در ۵۰۰ روستا را مورد اشاره قرار داد و افزود: در ۱۲۸۰ روستا باید سند اشتغال داشته باشیم که مابقی روستاها هم مطالعه خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان‌شرقی امروز در نشست خبری به مناسبت ۱۴ تیرماه، روز شهرداری و دهیاری اظهار کرد: آذربایجان‌شرقی دارای ۳ هزار و ۷۷ روستاست که از این میان، ۲ هزار ۷۰۹ روستا دارای سکنه و ۳۶۰ روستا خالی از سکنه می‌باشد.

وی با بیان اینکه ما متولی امور روستا و هدایت و راهبری دهیاری و شوراهای روستا هستیم، گفت: ۶ هزار و ۷۷ نفر عضو شورای اسلامی روستا‌ها هستند و کار رصد و پیمایش را دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا