جریان فرهنگ و هنر در طول تاریخ،‌ جریانی هوشمند بوده است

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزار کنندگان کنسرت‌های آنلاین موسیقی در ایام شیوع کرونا تجلیل شد.

در نشست شورای معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تعدادی از هنرمندان برجسته موسیقی استان، “محمد محمدپور” با اشاره به اینکه در برهه‌ی کنونی که دنیا در عین دسترسی به پیشرفت‌هایی شگرف، متاثر از رنجی پنهان در اثر یک ویروس است، گفت: در این دوران صدای هنر، گوش جان‌ها را می‌نوازد و تحمل دردها و مشقات زندگی را بر ما راحت تر می‌کند و در این مبارزه جهانی برای مقابله با ویروس کرونا بیش از هر زمان اهمیت و جایگاه هنر و هنرمند را نمایان می‌سازد.

وی، هنر را التیام بخش دردهای بشری و بزرگترین رسالت هنرمندان را دمیدنِ روح نشاط و امید در کالبد جامعه دانست.

محمدپور افزود: موسیقی علیرغم اظهارات غیرکارشناسانه‌ی افراد معدودی، مسیرش را طی می کند و به جلو می رود و نقش آرامش بخشی در جامعه دارد و بی‌تردید ایجاد امید و شادی و نشاط دستاورد اهالی این هنر است.

وی گفت: هنر موسیقی مرتب خود را بازسازی می کند و انعطاف پذیر است و شرایط مقابله با مشکلات را دارد و در کنار و همراه تمام بخش‌ها هست و بزرگان این هنر در هر مقطعی از تاریخ که جامعه از لحاظ روانی و اجتماعی دچار مشکلی شده و اندوهی گریبانگیر مردم شده است به یاری مردم آمده و دردها و آلام آنان را تسکین بخشیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تاکید بر اینکه هنرمندان قدرت هدایت جامعه به سوی سعادت را دارند، گفت: هنرمندان در جامعه نقش سازنده‌ای دارند و در این شرایط می‌توانند راهکارهای موثری را برای برون‌رفت از مشکلات ناشی از شیوع کرونا ارائه دهند.

محمدپور تصریح کرد: جریان فرهنگ و هنر همواره جریانی هوشمند در طول تاریخ بوده و به سرعت خود را با شرایط موجود وفق داده است و از این مقطع هم با سلامت و قدرت و قوت عبور خواهد کرد.

وی اجراهای آنلاین موسیقی را تجربه‌ی جدیدی عنوان کرد و اهتمام ارزشمند فعالان این هنر در اجرای برخط و زنده موسیقی را شایسته تقدیر دانست.

در این نشست از محمدرضا جدیری سرپرست گروه موسیقی تبریز، یونس تارپود سرپرست گروه موسیقی دف‌نوازان سماع، ناصر عطاپور سرپرست گروه موسیقی موغام، امیرحسن یوسفی سرپرست گروه موسیقی یوسفی و پرهام بابازاده شهسوار سرپرست گروه موسیقی اهورا تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا