لزوم تکمیل ثبت اطلاعات گزارش پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بر لزوم تکمیل سریع ثبت اطلاعات گزارش عملکرد سه ماهه اول پروژه‌های اقتصاد مقاومتی دستگاه‌های اجرایی استان در سامانه نیپا تاکید کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بر لزوم تکمیل سریع ثبت اطلاعات گزارش عملکرد سه ماهه اول پروژه‌های اقتصاد مقاومتی دستگاه‌های اجرایی استان در سامانه نیپا تاکید کرد.

داود بهبودی در جلسه پایش و رصد موانع پیشرفت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی سال ۱۳۹۹ استان، اظهار کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به شکل سراسری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را در سامانه نیپا رصد کرده و گزارش آن را به معاون اول رئیس جمهور که فرمانده ستاد است ارائه می‌دهد.

وی افزود: به نظر می‌رسد تعدادی از دستگاه‌های استان هنوز گزارش عملکرد سه ماهه اول پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را به طور کامل در سامانه وارد نکرده‌اند و این در حالی است که یک ماه بعد وارد تکمیل گزارشات سه ماهه دوم می‌شویم.

وی متذکر شد: وقتی دستگاهی در ثبت به موقع و صحیح اطلاعات پروژه‌ها کوتاهی می‌کند، عملکرد کل استان در مقایسه با استان‌های دیگر ضعیف به نظر می‌رسد، بنابراین ضروری است دستگاه‌ها اهتمام لازم را برای تکمیل ثبت اطلاعات در سامانه نیپا به عمل آورند.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان بیان کرد: جایگاه حقوقی ستاد اقتصاد مقاومتی ایجاب می‌کند که به طور فعال، پیشرفت پروژه‌ها را پیگیری کند و اجازه ندهد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی درگیر و دار بروکراسی اداری به تاخیر افتد.

وی اعلام کرد: توضیح صرف مسائل پیشرفت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در جلسات کافی نیست و دستگاه‌ها باید به شکل موردی و دقیق نسخه عملیاتی حل مسئله را ارائه دهند.

وی با اشاره به چالش‌هایی مثل هماهنگی بین دستگاه‌ها، ارائه تسهیلات بانکی و تخصیص اعتبارات، گفت: اگر درجایی به بن بست خوردیم باید اقدام و حرکت جدیدی انجام دهیم تا از این بن بست خارج شویم.

به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، بهبودی خاطرنشان کرد: این سازمان به عنوان دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان همواره پشتیبان دستگاه‌ها برای رفع مشکلات و موانع پیشرفت پروژه‌ها است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا