«باد دوچرخه سوار» به جشنواره بین‌المللی فیلم «گلاسگو» رسید

انیمیشن «باد دوچرخه سوار» به کارگردانی نازنین سبحان‌سربندی در جشنواره بین‌المللی فیلم «گلاسگو» ۲۰۲۰ اسکاتلند به نمایش در می‌آید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، انیمیشن کوتاه «باد دوچرخه سوار» از تولیدات سال ۲۰۱۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در بخش فیلم‌های کوتاه خانوادگی این جشنواره نمایش داده می‌شود.

این انیمیشن در کنار ۱۰ فیلم از کشورهای سوئیس، آمریکا، روسیه، کره‌جنوبی، اسپانیا، مکزیک، ایتالیا، ژاپن، انگلستان، فرانسه و بلژیک در یک برنامه یک ساعت و نیمه در روز اول شهریور سال ۱۳۹۹ (۲۲ آگوست ۲۰۲۰) به صورت آنلاین به نمایش گذاشته می‌شود.

بخش فیلم‌های کوتاه خانوادگی یکی از بخش‌های پرطرفدار جشنواره گلاسگو محسوب می‌شود که هیجان انگیزترین انیمیشن‌های جدید دنیا برای تمامی گروه‌های سنی به نمایش در می‌آید و مخاطبان را به سفرهایی که هرگز فکرش را نمی‌کند، می‌برد.

جشنواره فیلم گلاسکو یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فیلم کوتاه در اسکاتلند به شمار می‌رود که به دلیل شیوع ویروس کرونا چندین ماه به تعویق افتاد ولی سرانجام با تصمیم مسئولان این کشور، به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

پیش‌تر نیز، انیمیشن «باد دوچرخه سوار» در جشنواره بین‌المللی فیلم تاملویدز، دوازدهمین جشنواره انیمیشن «انیفست کانتربری»، بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن انیمک، بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «نوئی مجیک» و… نیز حضور داشته است.

یادآوری می‌شود این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم «گلاسگو» ۲۷ مرداد تا ۲ شهریور سال ‌جاری (۱۷ تا ۲۳ آگوست ۲۰۲۰) در کشور اسکاتلند، آنلاین برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا