جزئیات بازداشت داوطلب کروناییِ کنکور هنر

زرین‌آمیزی از دستگیری منتشرکننده سوالات کنکور سراسری خبر داد و گفت سوالات، زمانی منتشر شد که کنکور عمومی به پایان رسیده بود.

فاطمه زرین‌آمیزی درباره عکس‌های سوالات کنکور هنر که در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: عکس‌ها توسط یک داوطلب مبتلا به کرونا که در بیمارستان آزمون داده منتشر شده و این داوطلب کنکور هنر در حال حاضر دستگیر شده است.

سخنگوی سازمان سنجش افزود: بعد از پایان آزمون دروس عمومی، یک داوطلب کرونایی در بیمارستان طالقانی تهران با سوءاستفاده از احساسات عوامل اجرایی و بیماران کرونایی، موبایل سر جلسه آزمون برد، از سوالات عکس گرفت و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد.

زرین‌آمیزی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که داوطلب وقتی این سوالات را منتشر کرده است که کنکور عمومی به پایان رسیده بود و فرد متخلف دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

سخنگوی سازمان سنجش در ادامه بیان داشت: فرصت تقلب از این داوطلب سلب شد، با توجه به اظهارات این فرد، فرد قصد تقلب نداشت و هدفش بیشتر، القای لو رفتن سوالات کنکور با توجه به وضعیت موجود بود. مجازات پیش‌بینی شده در قانون شامل جزای نقدی از ۱۰ میلیون ریال تا یک میلیارد ریال یا حبس از یک ماه تا پنج سال یا هر دو مجازات است.

او در ادامه تاکید کرد: سازمان سنجش برای این گونه افراد متخلف، تقاضای اشد مجازات را خواهد داشت.

گفتنی است؛ کنکور سراسری ۹۹ با حواشی زیاد خود امروز برای داوطلبان گروه هنر در سراسر کشور برگزار شد. با گذشت ساعاتی از برگزاری این آزمون، تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که حکایت از لو رفتن سوالات کنکور هنر قبل از پایان یافتن جلسه داشت. در این مطالب ذکر شده که دفترچه سوالات لو رفته است و داوطلبان از این سوالات عکس گرفته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا