سوگواره هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» به‌صورت مجازی برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی از انتشار فراخوان سیزدهمین سوگواره مجازی هنرهای تجسمی «72 بغض بوم» حوزه هنری استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان‌شرقی، سیدمحمدحسین بلاغی، اظهار کرد: سیزدهمین سوگواره هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» حوزه هنری آذربایجان‌شرقی امسال با توجه به شرایط کنونی جامعه همچنین شیوع ویروس کرونا به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: این سوگواره همایش محور و در جهت جریان‌سازی در سوق دادن هنرمندان به تولید اثر با مفاهیم عاشورائی در زمینه هنرهای تجسمی است تا جایی که در این یک و نیم دهه برگزاری ۷۲ بغض بوم در بین رویدادهای فرهنگی و مذهبی جایگاه خاص خود را در میان هنرمندان یافته است.

بلاغی در ادامه یادآور شد: این سوگواره با توجه به شرایط موجود اجتماعی و شیوع ویروس کرونا، طبق سنوات گذشته با حضور انبوه هنرمندان برگزار نخواهد شد. از طرفی عدم وقفه در برگزاری سوگواره می‌طلبد که سوگواره به‌صورت غیرحضوری برگزار شود و عرض ارادت اصحاب هنر به نهضت حسینی ادامه یابد و آثار به‌صورت مجازی به نمایش درآید، در این صورت هنرمندان مرتبط جهت شرکت غیرحضوری باید با کنشی جهت شرکت ترغیب شوند. از این روی سوگواره به‌صورت مسابقه محور طرح شده و هدایایی برای هر بخش شامل سه منتخب اول و سه برگزیده در نظر گرفته شده است.

رئیس حوزه هنری استان در ادامه با اشاره به موضوعات این سوگواره متذکر شد: نهضت حسینی (ع) و مفاهیم عاشورایی در رثای سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، احسان و نیکوکاری، رزمایش کمک مومنانه (با توجه به شرایط کرونایی کشور)، مکتب شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، تولی و تبری در فرهنگ عاشورا (ولی لمن والاکم و عدو لمن عاداکم) همچنین مدافعان سلامت از جمله موضوعات برگزاری این سوگواره است.

وی در ادامه با اشاره به مقررات برگزاری این سوگواره تصریح کرد: این سوگواره در سه بخش نقاشی، خوشنویسی و پوستر برگزار می‌شود که هنرمندان و علاقمندان برای شرکت در این سوگواره می‌توانند با مراجعه به نشانی www.artabriz.ir و یا تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۷۵۶۹۹۵۷با مقررات این سوگواره آشنا شوند و آثار خود را به دبیرخانه این سوگواره ارسال کنند.

گفتنی است، آخرین مهلت ارسال آثار به این سوگواره تا ۱۲ شهریورماه امسال است که برای سه نفر از منتخبان هر بخش جوایز نقدی اهدا می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا