قیمت نفت ۴ درصد سقوط کرد

تسهیل توافق کاهش تولید اوپک پلاس سبب شد تولید نفت روسیه در ماه اوت افزایش یابد.

به گزارش ارک خبر به نقل از رویترز، برخی داده‌ها و منابع نشان دادند تسهیل توافق کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس (تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت-اوپک) سبب شد تولید نفت و میعانات گازی روسیه در ماه اوت افزایش یابد. این مسئله بیانگر این است که روسیه می‌تواند حتی بدون برنامه از پیش تعیین شده برای حفر چاه‌های جدید، به‌سرعت برداشت نفت از میدان‌های خود را احیا کند.

روسیه که در کنار عربستان و آمریکا، در میان سه کشور عمده نفتی جهان قرار دارد، به‌دلیل توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به اوپک پلاس، در تولید نفت محدودیت دارد.

خبرگزاری اینترفکس به نقل از داده‌های وزارت انرژی روسیه گزارش داد: مسکو در ماه گذشته میلادی ۴۱ میلیون و ۷۰۰ میلیون تن معادل ۹ میلیون و ۸۶۰ هزار بشکه در روز نفت و میعانات گازی تولید کرده که نسبت به سطح تولید ماه ژوئیه پنج درصد افزایش داشته است.

این افزایش تولید به دنبال تسهیل توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس از روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز انجام شد.

این توافق شامل تولید میعانات گازی روسیه که به‌طور میانگین روزانه حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه است، نمی‌شود. بر اساس توافق اوپک پلاس سهمیه تولید نفت مسکو اکنون ۹ میلیون بشکه در روز است، بنابراین تازه‌ترین داده‌ها حکایت از آن دارد که روسیه ماه گذشته اندکی بیش از سهمیه خود نفت تولید کرده است.

مدیران روسنفت و لوک‌اویل، دو شرکت عمده نفتی روسیه اعلام کردند در ماه گذشته نسبت به ماه ژوئیه به ترتیب ۲۳۵ هزار بشکه در روز و ۶۰ هزار بشکه در روز تولید خود را افزایش داده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا