درز مجدد گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی شرم آور است

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین اعلام کرد که درز مجدد گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی شرم آور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین امروز اظهار داشت: درز مجدد گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی شرم آور است.

وی افزود: همچون موارد گذشته گزارش های محرمانه مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران به محض رسیدن به دست اعضای شورای حکام به رسانه های آمریکایی درز پیدا کرده و این شرم آور است.

اولیانوف خاطرنشان کرد: نکته مثبت این است که همه بار دیگر به همکاری خوب ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی پی بردند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تازه ترین گزارش خود که امروز جمعه در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفته تأیید کرده که میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران افزایش یافته است.

در گزارش آژانس اعلام شده میزان این ذخائر در حال ۲۰۱۵ کیلوگرم است که نسبت به گزارش فصلی قبل این نهاد بین‌المللی ۵۳۴ کیلوگرم افزایش یافته است.

در این گزارش اعلام شده میزان ذخائر آب سنگین ایران به کمتر از ۱۳۰ تُن که میزان ذخائر مجاز برای این مواد ذیل توافق هسته‌ای برجام است. بدین‌ترتیب میزان ذخائر آب سنگین ایران برای اولین بار بعد از اعلام کاهش تعهدات این کشور به مفاد توافق هسته‌ای در محدوده مجاز در برجام قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا