طرح کمربند سبز تبریز به خوبی پیش نرفته است

تبریز- معاون قضایی دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه آنگونه که باید این طرح پیش نرفته و اینکه در فلان پارک محله‌ای درختی کاشته می‌شود نمی‌توانیم در قالب کمربند سبز مطرح کنیم.

به گزارش ارک خبر، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی، احمد موقری در خصوص موضوع کمربند سبز تبریز اظهار داشت: متأسفانه آنگونه که باید این طرح پیش نرفته و اینکه در فلان پارک محله‌ای درختی کاشته می‌شود نمی‌توان آن را در قالب کمربند سبز مطرح کرد زیرا با تعریف کمربند سبز متفاوت است.

وی با تاکید بر تسریع و برنامه ریزی دقیق برای ادامه و اتمام طرح کمربند سبز، افزود: با توجه به اینکه کمربند سبز به نوعی مانعی برای ایجاد تصرفات در اراضی ملی، عمومی و مانع توسعه ساخت و سازها بوده، اگر تحقق نیابد حتی در خصوص حاشیه نشینی نیز نخواهیم توانست مدیریت کنیم.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه متأسفانه در اتوبان تبریز سهند شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم، اضافه کرد: با توجه به این مساله باید برنامه‌های مدونی برای پیشگیری از این موضوع و تحقق کمربند سبز ارائه شود.

وی ادامه داد: متأسفانه در برخی مناطق اراضی که به منظور کاشت درخت به شهرداری‌ها سپرده شده، دستگاهی دیگر بعد از چند سال اقدام به واگذاری آن اراضی به سایر اشخاص می‌کند که این موضوع عواقب منفی در جامعه داشته و باعث هدر رفت منابع عمومی است بر همین اساس در طرح‌های توسعه و واگذاری باید این موضوع لحاظ شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا