۱۵ درصد از منابع بانک‌های غیرتخصصی باید به کشاورزی اختصاص یابد

تبریز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه بانک‌ها سهم کشاورزی را نمی‌دهند، گفت: ۱۵ درصد از منابع بانک‌های غیرتخصصی باید به کشاورزی اختصاص یابد.

به گزارش ارک خبر،اکبر فتحی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سطح استان مقرر شد تا تحویل و تأمین آب کشاورزی برای مجتمع‌های گلخانه‌ای در اولویت کاری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی قرار گیرد و هیچ‌گونه محدودیت منابع آبی با توجه به بهره وری آبی که دارند وجود نداشته باشد.

وی، ادامه داد: با توجه به این موضوع که سهم بری فصل کشاورزی استان از سایر استان‌ها به مراتب کمتر می‌باشد، تجدید نظر در سهم بری فصل کشاورزی از اعتبارات استانی یکی دیگر از مصوبات جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بود که دستور عملیاتی شدن این امر نیز از طرف محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی صادر شد.

فتحی افزود: براساس قوانین و مقررات موجود باید ۱۵ درصد از منابع بانک‌های غیرتخصصی به بخش کشاورزی تعلق یابد طبق برآوردهای انجام شده این رقم در حال حاضر در حدود ۸ درصد است که مقرر شد منبعد این رقم به صورت ۱۵ درصدی عملیاتی شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ارتباط با صدور پروانه‌های مربوط به بخش کشاورزی، گفت: الزام پروانه ساخت که از طرف استانداری و بخشداری‌ها برای فعالین و سرمایه گذاران این بخش تعیین شده بود، حذف و مقرر گردید تا این موضوع از طریق سازمان نظام مهندسی کشاورزی اقدام گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این نکته که افزایش میزان سرمایه گذاری صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی از طریق تأمین منابع از دیگر مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بود، اظهار نمود: در نهایت مقرر شد تا انجام کشاورزی قراردادی با محوریت اتاق ایران و ترغیب و تشویق کشاورزان در اولویت سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی قرار گیرد.

فتحی در خصوص مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در سطح ملی نیز، گفت: قرار شد تا پیشنهادات به اتاق ایران تحویل و در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی طرح موضوع و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خود تصریح کرد: تأمین اعتبار شبکه‌های آبیاری پایاب سد خداآفرین، رعایت فواصل و حریم‌های نظام جامع دامپروری و اصلاح آن و تأمین بذور اصلاح شده از طریق واردات در سطح کشور ۳ مورد از مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در سطح ملی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا