زنگ خطر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان/ «سراب چنگایی» قرنطینه شد

خرم‌آباد- مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان با اشاره به صدا درآمدن زنگ خطر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان گفت: در این راستا منطقه «سراب چنگایی» قرنطینه شد.

به گزارش ارک خبر،مهرداد فتحی بیرانوند در نشست مجازی با خبرنگاران با اشاره به اینکه در چند روز اخیر متأسفانه در منطقه «سراب چنگایی» چند مورد تلفات پرندگان به دلیل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان داشته‌ایم اظهار داشت: در این راستا جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مرتبط برگزار و بلافاصله با همکاری دامپزشکی، علوم پزشکی، محیط زیست و… اقدام به قرنطینه منطقه و همچنین معدوم سازی لاشه پرندگان کردیم.

وی عنوان کرد: در یک کار تیمی و اورژانسی طی چند ساعت موضوع مدیریت شد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان ادامه داد: متأسفانه بعد از چند ساعت دوباره گزارش شد که در تصفیه خانه نیز تعدادی پرنده تلف شده‌اند.

فتحی بیرانوند با تاکید بر اینکه خوشبختانه فعلاً شیوع بیماری همان منطقه و حوزه قبلی است ادامه داد: در هر صورت دوباره جلسه‌ای در قالب پدافند زیستی با حضور دستگاه‌های مرتبط برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

وی تصریح کرد: وظیفه ما پایش تالاب‌ها و آبگیرها است و همان روزی که گزارش داده شد، به صورت اورژانسی به شهرستان‌های خرم آباد، چگنی و پلدختر آماده باش داده‌ایم و تا امروز فعلاً گزارشی مبنی بر تلفات پرندگان و یا پیدا شدن لاشه پرندگان به دلیل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نداشته‌ایم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: امیدواریم این روند ادامه داشته باشد، اما در هر صورت زنگ خطری در لرستان به صدا درآمده و امیدواریم با تمهیداتی که اندیشیده می‌شود بتوانیم در نطفه این موضوع را مدیریت کنیم و شاهد بحث تلفات و همه گیری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سایر نقاط استان نباشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا