مهلت شرکت در مسابقه بین المللی نقاشی اربعین تمدید شد

مهلت ارسال آثار نخستین مسابقه بین المللی نقاشی اربعین کانون پرورش فکری استان اصفهان تا ١۰ شهریور سال جاری تمدید شد.

به گزارش ارک خبر، سید محمد قلمکاریان از تمدید مهلت شرکت در مسابقه بین المللی نقاشی اربعین تا ١٠ شهریور ١۴۰٠ خبرداد و گفت: هدف از برگزاری این مسابقه نشر و ترویج مفاهیم والای تربیتی، عهد با شهدا، تحکیم و نمایش پیوندهای عمیق از عاشورا تا ظهور منجی و ایجاد بستر مناسب برای بروز و شکوفایی استعدادهای هنری قشر آینده ساز جهان است.

 

وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در راستای اهمیت و توسعه روز افزون فرهنگ عاشورایی در بین کودکان ونوجوانان در رشته نقاشیٰٰ علاقه مندان رابه چالش اربعینی  دعوت می کند تا باقلم های رنگی نقش عاشقی،‌ارادت و دلدادگی را برصفحه ی تاریخ رقم بزنند.

 

مدیر کل کانون استان اصفهان به موضوعات فراخوان مهرواره بین المللی نقاشی اربعین اشاره کرد و ادامه داد: مراسم وآداب اربعین در محله و شهرمنٰ، پرواز در آسمان مسیرسبز و روشن اربعین، خواب و رویای من در موکب ٣١٣ و دوست من همراه من همپای من از جمله موضوعات بخش کودکان است.

 

قلمکاریان همچنین موضوعات بخش نوجوانان اربعین را تصویر سازی احادیثٰ‌،‌خطبه های و اشعار مرتبط با اربعین حسینی، مسیر سبز اربعین،‌ روایت راهپیمایی اربعین و اتفاقات وقرارها موکب٣١٣، معنای شهادت،‌شهامت و ایثار،‌ روایت عاشقی دلدادگیٰ‌شهدای معاصر و خط سرخ شهادت برشمرد.

 

 

وی گفت: کودکان و نوحوانان ۶ تا ۱۸ سال می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره  ٠٩٠١٩۶۶٩٢٠٢ تماس حاصل کنند و آثار خود را با موضوعات اربعین به آدرس اینترنتیisfahan.kpf.ir قسمت مهرواره هاٰ‌ و mahrvare arbaeen@jmail.com تا تاریخ ١۰ شهریور ١۴٠٠ ارسال کنند.

دکمه بازگشت به بالا