طرح های دامپروری از مجموع اشتغال ایجاد شده سال گذشته، رشد ۳۳ درصدی داشت

در سال گذشته از مجموع طرح های اشتغال ایجاد شده بر اساس نوع فعالیت، طرح های کشاورزی و دامپروری رشد ۳۳ درصدی، داشته است.
به گزارش ارک خبر، محمدرضا کیانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان اظهار داشت: سال گذشته، طرح های کشاورزی و دامپروری با ۲۱۱۳طرح و پرداخت تسهیلات به مبلغ ۷۵ میلیارد و۵۱۲ میلیون تومان، رشد ۳۳ درصدی داشته است.
محمدرضا کیانی گفت: همچنین طرح های خدماتی نیز با ۲۸۰۹ طرح و پرداخت تسهیلات به مبلغ ۱۱۱ میلیارد و ۶۵۵ میلیون تومان، بیشترین تسهیلات را دریافت و رشد ۳۵ درصدی داشته است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان، درخصوص وام های در جریان افزود: طرحهایی که مشمول تسهیلات می شوند بصورت ۵ ساله تحت نظارت قرار می گیرند و در حال حاضر در بخش کشاورزی و دامپروری ۱۰۸۰۰ طرح و در حوزه خدمات ۱۱ هزار و ۸۳۵ طرح در حال نظارت هستند.
وی در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان بیان داشت: وام های پرداختی برای اشتغال ۷ درصد از اعتبارات صندوق امداد ولایت، ۹۳ درصد از اعتبارات بانکی و اعتبارات اشتغال پایدار روستایی بوده است.
کیانی همچنین با اشاره به اینکه کمیته امداد برای حفظ اشتغال ایجاد شده به مددجویان کمک می نماید گفت: کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مجریان طرح های اشتغال از جمله خدماتی است که کمیته امداد برای اشتغال پایدار به مددجویان ارائه می دهد.
وی در ادامه افزود: در سال گذشته از طریق ارتباط با غرفه کسب و کار “با سلام” تفاهم نامه ای با شرکت توسعه و تدبیر جوامع سلام منعقد گردید و تعدادی از کارشناسان فنی اشتغال ادارات به شرکت مزبور اعزام و آموزش های لازم را در زمینه بازاریابی و فروش محصولات تولیدی فرا گرفتند و تعداد بیش از ۹۰ غرفه برای فروش اینترنتی محصولات ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا