انتقاد امام جمعه تبریز از سرگردانی زائران اربعین حسینی در فرودگاه تبریز

امام جمعه تبریز با اشاره به سرگردانی برخی از زائران اربعین حسینی در فرودگاه تبریز گفت: هیچ کس حق ندارد که زائر اباعبدالله الحسین را به سردرگمی بیاندازد یا با او برخورد نامحترمانه‌ای داشته باشد.

به گزارش ارک خبر،حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم جمعه شب، دوم مهر ماه در برنامه‌ی پیام جمعه شبکه‌ی سهند اظهار کرد: به مقصر سرگردانی زائران اربعین حسینی در فرودگاه تبریز، هر مسئول یا نهادی اعم از فرودگاه، شرکت‌های هواپیمایی یا ستاد بازسازی عتبات عالیات است، تذکر جدی می‌دهم که هماهنگی‌های لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: امام حسین(ع)، عاشورا و اربعین بزرگترین حلقه‌های پیوند دهنده‌ی مردم ایران و جمهوری آذربایجان هستند و اظهارات سخیف جیره‌خواران رژیم صهیونیستی، تاثیری در اتحاد و همدلی شیعیان ایران و جمهوری آذربایجان ندارد.

وی افزود: ایران اسلامی همیشه در تمام سطوح از رهبر معظم انقلاب تا دولت و مردم، از استقلال و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان حمایت کرده است، اما برخی این واقعیت را ندیده یا نمی‌خواهند که ببینند.

حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: ما در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کنیم، اما اجازه‌ی توطئه علیه خودمان را نیز به مزدوران رژیم صهیونیستی در منطقه نخواهیم داد.

وی گفت: به مقامات جمهوری آذربایجان نیز تاکید می‌کنم که رژیم صهیونیستی در پی ایجاد فتنه و ناامنی در منطقه و به ویژه در کشورهای اسلامی است چرا که حیات این رژیم جعلی در فتنه و جنگ میان امت اسلامی است.

وی در خصوص سند ۲۰۳۰ آموزش و پرورش متذکر شد: ممانعت از اجرای سند استعماری ۲۰۳۰ و توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهور محترم، اقدامی انقلابی بود و جای تشکر دارد.

امام جمعه تبریز ادامه داد: حفظ سلامت دانش‌آموزان و معلمان، عدالت در تأمین فرصت‌های آموزش، اقناع افکار عمومی نسبت به تقدم آموزش حضوری به غیرحضوری و بازگشایی اقتضایی و تدریجی برای حضوری شدن مدارس لازم است.

وی به معلمان توصیه کرد: معلمین گرامی و دلسوز از نظر تربیـت صـحیح دانـش آمـوزان دقت بسیاری باید داشته باشند و در بحث معنویت بچه‌ها اهمیت فراوانی قائل شوند.

وی در بخش دیگر سخنان خود در رابطه با برنامه‌های سیاسی آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: یکی از اضلاع سیاست راهبردی آمریکا بر علیه ایران، منطقه‌گرایی تهاجمی از راه ائتلاف‌سازی با مرتجعان منطقه و ائتلاف‌سوزی بین ایران و هم‌پیمانان او بود که عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، شکست بزرگ و راهبردی برای آمریکا و رژیم صهیونیستی بود و فصلی نوین در تکمیل ائتلاف‌سازی ایران محسوب می‌شود.

آل هاشم گفت: عاشورا مکتب حریت الهی انسان و استقامت در برابر گفتمان‌های ظلم پذیری است که زمینه را برای جولان باطل و سرکوب حقیقت فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا، وی در پایان تاکید کرد: شاگردان مکتب عاشورا باید استقامت در حق پذیری و باطل ستیزی را نصب العین خود قرار داده و در هیچ شرایطی برای تقویت باطل، حقیقت را قربانی نکنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا