آزادسازی ۳۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی تبریز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز گفت: با تخریب ۲۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی بارانلو خسروشاه بیش از ۳۰ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان تبریز آزاد شد.

به گزارش ارک خبر، فرامرز افشانی اظهار داشت: تغییر بی ضابطه کاربری اراضی کشاورزی یکی از مشکلات مهم این بخش است که این کار سالیانه بخش عمده‌ای از زمین‌های کشاورزی را از چرخه تولید خارج می‌کند.

وی با بیان اینکه به منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان تبریز جلوگیری می‌شود، ادامه داد: اراضی کشاورزی به‌عنوان ثروت و امانت جامعه برای نسل‌های آتی است و کسانی که از این ثروت و هدیه الهی استفاده می‌کنند، همواره موظفند از آن به‌طور صحیح بهره‌برداری و در حفظ و حراست از آن برای نسل‌های آینده تلاش کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز با اشاره به اینکه اراضی کشاورزی بستر تولید غذای شهروندان است، تاکید کرد: برای حفظ اراضی کشاورزی و تأمین امنیت غذایی مردم این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد و گامی برای حفظ قدرت تولید و نیز مبارزه با سودجویان و زمین‌خواران است.

افشانی در خاتمه با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، از شهروندان درخواست کرد ضمن درک اهمیت موضوع حیاتی تأمین غذای مردم، نسبت به عملکرد سودجویان هشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، کارشناسان زحمتکش جهاد کشاورزی را در حراست و پاسداری از باغات و اراضی زراعی که سرمایه‌های تجدیدناپذیر ملی هستند همراهی کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا