ورود دوباره توده‌های گرد و خاک به کشور از روز چهارشنبه

کارشناس هواشناسی گفت: روز چهارشنبه دوباره گرد و خاک از کشورهای همسایه وارد کشور شده و موجب تقویت کانون های گرد و خاک محلی می‌شود.

به گزارش ارک خبر،میر حسین سرکرده گفت: امروز و فردا از شدت وزش باد و گرد خاکی که از کشورهای همسایه وارد ایران شده، کاسته می شود اما هنوز در برخی از شهرها از جمله کرمانشاه، کردستان و  نواحی غربی و مرکزی از جمله  تهران و البرز ما شاهد وزش باد و گرد و خاک با شدت و ضعف کمتری هستیم.

به گفته کارشناس هواشناسی از روز چهارشنبه دوباره شاهد ورود پدیده گرد و خاک از کشورهای همسایه خواهیم بود که این پدیده کانون‌های محلی گرد و خاک را در برخی از شهرها فعال خواهد کرد. بنابراین در پایان هفته در برخی از شهرها از جمله نواحی غربی و حاشیه جنوب البرز  شاهد افزایش آلودگی هوا همراه با پدیده‌ گردوخاک خواهیم بود، البته در برخی از شهرها شاهد بارش‌ها به صورت پراکنده خواهیم بود.

امروز شاخص آلودگی هوا در تهران به عدد ۱۱۷ رسیده که در مقایسه با روز گذشته روند شاخص کاهش یافته است.

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، امروز در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک رخ می‌دهد و در جنوب غرب و غرب کشور آسمان غبار آلود است.

یکشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در سمنان و شرق تهران همچنین در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و برخی مناطق خراسان رضوی ابرناکی و رگبار پراکنده باران گاهی وزش باد شدید و رعد و برق رخ می‌دهد. در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور نیز وزش باد شدید گاهی گرد و خاک رخ می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا