رشد ۶۱ درصدی اعزام و پذیرش مسافر از فرودگاه تبریز

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان شرقی گفت: در اردیبهشت ماه آمار اعزام و پذیرش مسافر از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۶۱درصدی برخوردار است.

به گزارش ارک خبر،رامین آذری صبح شنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: طبق اعلام گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در اردیبهشت ماه سال جاری تعداد مسافر جابجا شده از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز ۱۱۹ هزار و ۷۰۲ نفر بوده است که نسبت به ۷۴ هزار و ۷۴ هزار و ۳۱۰ نفر مسافر مدت مشابه سال قبل نشان از رشدی ۶۱ درصدی دارد.

آذری ادامه داد: تعداد نشست و برخاست پروازها نیز در همین مدت از ۸۷۶ به ۹۲۶ پرواز رسیده است که شاهد رشدی ۶ درصدی در این حوزه هستیم.

وی گفت: شاخص پروازهای داخلی فرودگاه تبریز در اردیبهشت ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته (فروردین ۱۴۰۱) نیز افزایش یافته است به طوری که که تعداد پروازها از ۷۲۴ به ۷۷۳ و میزان جابجایی مسافر از ۹۴ هزار و ۶۸۴ نفر به ۹۸ هزار و ۳۱۵ نفر رسیده است که به ترتیب نشان از رشدی ۷ و ۴ درصدی در آمار پروازهای داخلی فرودگاه تبریز در اردیبهشت سال جاری دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا