زمان و نشانی محل مصاحبه، معاینه و گزینش رشته‌های خاص کنکور ۱۴۰۱

با اعلام اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ ، سازمان سنجش آموزش کشور زمان و آدرس محل مصاحبه، معاینه و گزینش این رشته‌ها را اعلام کرد.

به گزارش ارک خبر ،سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد بدینوسیله به اطلاع متقاضیان رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شامل: دانشگاههای شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، علوم پزشکی بقیه الله (عج)، علوم پز شکی ارتش،رشته دکتری پیو سته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران،رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبائی،دانشکده غیرانتفاعی رفاه، غیر انتفاعی امام رضا(ع) مشهد، یزد، علوم انتظامی امین،دانشکده آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم، رشته‌های تحصیلی کاردانی و کارشناسی فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی و رشته های کاردانی پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی دانشگاههای علوم پزشکی و کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی که در زمان انتخاب رشته‌های تحصیلی، یک و یا چندکدرشته از دانشگاه‌های مذکور را در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود انتخاب نموده‌اند، می‌رساند که فهرست اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی از بین متقاضیانی که کدرشته محل های موسسات مذکور را انتخاب نموده و حدنصاب چند برابر ظرفیت لازم را کسب کرده‌اند، با رعایت تقدم انتخاب رشته در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.
لذا معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی دانشگاههای فوق باید توجه داشته باشند که در گزینش نهایی هر رشته منحصراً کسانی قبول اعلام خواهند شد که طبق برنامه زمانی در مصاحبه و یا سایر مراحل گزینش به شرح مندرج در این اطلاعیه شرکت نموده و در این مرحله موفق شوند و صلاحیت عمومی آنان نیز توسط هیأت مرکزی گزینش ذیربط تائید شود و ضوابط انتخاب رشته فوق را نیز رعایت نموده و همچنین حدنصاب نمره علمی نهایی برای هر رشته را هم کسب نمایند
لازم به توضیح است که اسامی پذیرفته شدگان نهائی این دانشگاه‌ها به همراه نتایج سایر رشته‌های متمرکز آزمون سراسری (اواخر شهریور ماه) اعلام خواهد شد.
معرفی متقاضیان به عنوان چند برابر ظرفیت، به منزله قبولی نمی‌باشد و معرفی شدگان لازم است برای انجام مراحل مختلف گزینش در تاریخ‌های مقرر به آدرس تعیین شده از سوی مؤسسات در این اطلاعیه مراجعه نمایند.
متقاضی ممکن است به یک و یا دو مؤ سسه معرفی شده باشد، لذا متقاضیانی که به دو مؤسسه معرفی شده‌اند در صورت تمایل می‌توانند به یک مؤسسه و یا هر دو برای انجام مراحل مختلف گزینش مراجعه نماید. بدیهی است عدم مراجعه برای انجام مراحل گزینش در هر مورد معرفی، به منزله انصراف قطعی از گزینش در رشته یا رشته‌های ذیربط آن مؤسسه تلقی خواهد شدو وضعیت متقاضی در اولویت‌های بعدی وی بررسی می‌شود. ضمناً در ستون نتیجه کارنامه نهائی در مقابل کدرشته مربوطه آنان عدد یک (۱) به منزله عدم داشتن شرایط گزینش درج می‌شود.
آن دسته متقاضیانی که نسبت به انتخاب یک یا چند کدرشته محل از مؤسسات دارای شرایط خاص مندرج در این اطلاعیه اقدام نموده اما در این مرحله معرفی نشده‌اند، عدم معرفی آنها ممکن است یا به دلیل این باشد که شانس قبولی در اولویتهای بالاتر از کدهای مربوط به رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص را دارا میباشند و یا  این گروه فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله می‌باشند. بنابراین دلیل عدم معرفی آنان در این مقطع، در کارنامه نتایج نهایی مشخص خواهد شد.
بنا به دالیل متفاوت اعم از نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته متقاضی و یا عدم رعایت استان بومی و…( هیچگونه اعتراضی در این مرحله از اعلام نتایج از سوی متقاضیان پذیرفته نمی‌باشد و پس از اعلام نتایج نهائی، در اوایل مهرماه، برای متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ که نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر اقدام نموده‌اند، کارنامه نتیجه نهایی تهیه و قابل رؤیت و بهره برداری خواهد بود، لذا متقاضیانی که پس از دریافت کارنامه نسبت به مندرجات آن برای آنان سوالاتی وجود دارد، می‌توانند به استناد پرینتت کارنامه نتیجه نهائی در موعد مقرر با دلیل، درخواست خود را مطرح نمایند.
بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت میبایست قبل از مراجعه به موسسه ذیربط، برای اطلاع از برنامه زمانی و مکان، مدارک مورد نیاز و شرایط عمومی و اختصاصی جهت انجام مراحل مصاحبه، معاینه و یا سایر مراحل گزینش حتماً به درگاه اطلاع‌رسانی موسسه یا ارگان معرفی شده محل مصاحبه نیز مراجعه نمایند.
متن کامل اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص زمان و آدرس محل مصاحبه، معاینه و گزینش رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ اینجا قابل مشاهده و دریافت است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا