آیین‌های ویژه روز ملی شعر و ادب در تبریز برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری آیین‌های ویژه روز ملی شعر و ادب همزمان با بیست و هفت شهریور در استان خبر داد.

به گزارش ارک خبر،حسن گلی در دومین نشست اتاق فکر برگزاری روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار که با حضور جمعی از فعالان و صاحبنظران فرهنگی و هنری استان برگزار شد، ضمن اشاره بر اهمیت تعریف شکل و محتوایی متفاوت و غنی‌تر از سال‌های پیشین در برنامه‌های ویژه روز ملی شعر و ادب، بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های سایر ادارات و نهادهای فرهنگی برای برگزاری باشکوه‌تر این رویداد فرهنگی تاکید کرد.
وی، تولید محتوای فرهنگی – ادبی مناسب برای ارائه توسط رسانه ملی  با پرداختن به موضوع همزمان بودن  مناسبت روز ملی شعر و ادب با اربعین حضرت سیدالشهدا (ع) و ایجاد هماهنگی بین این دو مناسبت را با پرداختن به اشعار مرثیه و آیینی قله های شعر و ادب فارسی  و استاد محمدحسین شهریار، فرصتی ارزنده و درخور عنوان کرد.
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل، استاد شهریار را از شاخص‌ترین چهره‌های فرهنگی و ادبی آذربایجان و ایران برشمرد و گفت: روز ملی شعر و ادب فرصت مغتنمی است تا ضمن گرامیداشت  یاد و نام بزرگان شعر و ادب ایران اسلامی، اشعار استاد شهریار و اندیشه متعالی وی بیش از پیش مورد مداقه اهالی فضل و فرهنگ قرار گرفته و زمینه آشنایی نسل جوان با شخصیت ادبی و شعری این شاعر شهیر فراهم گردد.
در این نشست پیشنهادات مختلفی از سوی صاحبنظران و اعضای اتاق فکر جلسه برای برگزاری باشکوه‌تر آیین‌های ویژه این روز ارائه شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، آیین‌های ویژه روز ملی شعر و ادب همزمان با بیست و هفتم شهریور برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا