برگزاری جشنواره ملی ورنی در تبریز طی هفته پایانی مهرماه

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره ملی ورنی در تبریز طی هفته آخر مهرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ارک خبر،احمد حمزه زاده صبح شنبه در دیدار با فرماندار، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهرستان اهر با تأکید به اینکه هنر اصیل ورنی بافی باید بیش‌ازپیش در سطح بین‌المللی عرضه شود، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اهداف ثبت ملی اهر به‌عنوان شهر ملی صنایع‌دستی در حوزه هنر ورنی، تثبیت جایگاه این هنر اصیل در سطح ملی بود، لذا از دیگر اهداف مهم ما در راستای معرفی و عرضه این هنر ماندگار، صادرات آن به کشورهای هدف ازجمله ترکیه است تا به دنبال آن شاهد رونق اقتصادی حوزه صنایع‌دستی شهرستان و استان باشیم.
او در ادامه از برگزاری جشنواره ملی ورنی در تبریز طی هفته پایانی مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: طی هفته پایانی مهرماه جشنواره ملی ورنی در محوطه مسجد کبود تبریز باهدف معرفی جامع این هنر اصیل و سایر ظرفیت‌های شهرستان اهر و همچنین هنرهای دستی سایر شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی همچنین از انتخاب خانه ورنی به‌عنوان خانه ورنی خلاق در سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به استان باهدف انجام فعالیت‌های نوآورانه و تجاری‌سازی خبر داد.
حمزه زاده برگزاری هفته‌های فرهنگی و بهره‌مندی از این فرصت‌ها را در راستای معرفی ظرفیت‌های هنری و فرهنگی استان امری ضروری دانست و گفت: برگزاری هفته‌های فرهنگی در استان این فرصت را فراهم می‌کند تا به معرفی و تبادل ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی و هنری بپردازیم، در هفته‌های آتی شاهد برگزاری هفته فرهنگی تاجیکستان در تبریز خواهیم بود که در این فرصت به معرفی ورنی به‌عنوان یکی از هنرهای اصیل استان نیز خواهیم پرداخت.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا