افزایش دو برابری ظرفیت بانک نمونه‌های زیستی

رییس گروه ژنتیک معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از افزایش دو برابری ظرفیت بانک نمونه های زیستی دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی خبر داد.

به گزارش ارک خبر،لیلی عزالدین لو گفت: با خرید و راه اندازی دو دستگاه فریزر منفی ۸۰ درجه و تجهیزات لازم، مجموعا به ظرفیت حدود ۹۰۰ لیتر، امکان ذخیره و  نگهداری نمونه های زیستی بانک ژن به دو برابر افزایش یافت.
وی اظهارداشت: این اقدام در راستای سیاست های جدید دفتر و معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی مبنی بر ارتقاء کمی و کیفی بانک ژن حیات وحش کشور و تکالیف قانونی مقرر انجام شده است.
عزالدین لو گفت: تا کنون بیش از سه هزار نمونه زیستی از رده های پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیستان و دیگر رده های جانوری در بانک نمونه های زیستی نگهداری شده است، همچنین با همکاری ادارات کل محیط زیست استانی در ۶ ماهه اول امسال حدود ۱۵۰ نمونه دیگر  به بانک نمونه ها اضافه شده است و پیش بینی می شود تا پایان سال ۳۰۰ نمونه دیگر اضافه شود.
وی اظهار امیدواری کرد با افزایش کمی نمونه ها و نزدیک تر شدن به استانداردهای جهانی علاوه بر حفاظت از منابع ژنتیکی حیات وحش می توان به دانشجویان و محققین کشور در دسترسی قانونی به منابع ژنتیکی کمک قابل توجهی کرد.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا