بازگشت بالای ۹۵ درصد از زائران اربعین آذربایجان شرقی

رئیس اداره حمل و نقل مسافری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: تعداد ۲۲ هزار و ۳۹۲ زائر از طریق ناوگان اتوبوسی استان به زیارت اربعین اعزام شده بودند که بالای ۹۵ درصد از آن‌ها شامل ۲۱ هزار و ۳۶۹ نفر به آذربایجان شرقی بازگشته‌اند.

به گزارش ارک خبر،حسن محمدی با بیان این‌که از ۱۰ شهریور تاکنون ۱۲۳۲ دستگاه اتوبوس پر یا خالی به مرز مهران ارسال شده است، افزود: از ۲۰ روز پیش همکاران اداره کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای، ضمن استقرار در مرز، در ترمینال مرکزی تبریز ۲۴ ساعته حضور داشته و اتوبوس های مورد نیاز برای جا به جایی زائران اربعین حسینی را برعهده داشته‌اند.
وی هم‌چنین با اشاره به گذر از زمان اوج بازگشت مسافران اربعین به استان، گفت: در چند روز آینده به تدریج با بازگشت همه زوار به شهرهای خودشان، پذیرش مسافران و حمل آن‌ها به جای جای کشور طبق زوال عادی انجام‌خواهد شد.
وی در ادامه به مزیت‌های مرز تمرچین نسبت به مرز مهران برای زائران‌ اربعین آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: در عرض سه ساعت زائران ما به مرز تمرچین می‌رسند، در حالی که اگر ترافیک نباشد، ۱۲ ساعت طول می‌کشد تا زائران ما مسافت هزار کیلومتری تا مرز مهران را طی کنند.
محمدی از مهیا شدن امکانات لازم برای زوار ایرانی در آن سوی مرز تمرچین خبر داد و گفت: در صورت استقبال زائران، سال آینده می‌توان با اعزام هم استانی‌ها از مرز تمرچین، زمان رسیدن به مرز و مشکلات ناشی از ازدحام جمعیت در مرز را به حداقل رساند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، موسوی، رئیس انجمن صنفی شرکت‌های مسافربری تبریز و حومه هم گفت: از ۱۰ شهریور تاکنون ۱۰۵ شرکت مسافربری با ۳۶۷ دستگاه اتوبوس و بیش از ۱۱۰۰ راننده و کمک راننده، مشغول جابه جایی زوار از مبدا استان به مرز مهران و از مهران به شهرهای استان هستند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا