طرح هوشمندسازی مزار شهدا در تبریز اجرا شد

طرح هوشمندسازی مزار مطهر شهدا در گلزار شهدای «شنب‌غازان» تبریز اجرا شد.

به گزارش ارک خبر،این طرح از سوی سازمان آرامستان‌ها و گلزار شهدای شهرداری تبریز به صورت پایلوت در گلزار شهدای شنب‌غازان اجرا شده و در مرحله بعد در دیگر آرامستان‌های این شهر نیز اجرا می شود.

در مرحله نخست، این طرح در ۵۰ مزار شهید این گلزار اجرا شده و زیرساخت‌های اجرای آن در دیگر آرامستان‌ها نیز آماده است و با همکاری ارگان‌های ذیربط برای تکمیل اطلاعات شهدا در این آرامستان ها نیز اجرا می شود.

عضو شورای اسلامی تبریز در مراسم رونمایی از این طرح با قدردانی از تلاش شهرداری تبریز در راستای نهادینه‌ کردن فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: با تصویب کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر و تقبل هزینه پروژه هوشمندسازی قبور مطهر شهدا از سوی شهرداری تبریز، به صورت پایلوت این طرح را در گلزار شهدای شنب‌غازان اجرا شد.

حکیمه غفوری، افزود: در این طرح با اسکن هولوگرام موجود بر روی سنگ قبرها، تمامی اطلاعات مربوط به زندگی نامه این شهیدان بر روی تلفن همراه در دسترس و قابل مشاهده خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح جدید مرحله دوم مسقف‌سازی گلزار شهدای وادی رحمت از فروردین سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: مرحله دوم مسقف‌سازی گلزار شهدای وادی رحمت با شرایط آب و هوایی تبریز سازگار نبوده و تلاش می شود در طرح جدید سازه‌ای در شان شهدا ساخته شود.

به گزارش ایرنا، در طرح هوشمندسازی مزار مطهر شهدا برای هر شهید یک پنل اختصاصی پیش‌بینی شده و تمام اطلاعات و یادگاری‌ها اعم از فیلم و عکس از طریق این پنل قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا