دستگاه‌های اجرایی آذربایجان شرقی از حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی پشتیبانی کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی برحمایت و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی استان از حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی در جهت خدمات رسانی به مردم و محرومیت زدایی از مناطق محروم تاکید کرد.

به گزارش ارک خبر،جواد رحمتی روز سه شنبه در جلسه کارگروه بسیج سازندگی و محرومیت زدایی استان، با اشاره به ماموریت های بسیج سازندگی در حوزه محرومیت زدایی، گفت: باید از توان بسیج سازندگی به لحاظ حذف تشریفات زاید اداری، اطمینان از صحت کار و نگاه دلسوزانه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه مسئولیت های اجتماعی برخی دستگاه ها از قبیل ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن صرف بازسازی زیرساخت های مناطق می شود، افزود: با توجه به سوابق خوب بسیج سازندگی باید پروژه های اجرایی از بابت مسئولیت های اجتماعی ر ا به این گروه سپرد.

رحمتی افزود: در معافیت ۲۰ درصدی حقوق دولتی معادن که می تواند در زیرساخت ها و دیگر پروژه های عمرانی استان هزینه شود باید از کمک و همراهی بسیج سازندگی استفاده کرده و  اجرای دیگر پروژه های دستگاه های اجرایی را از طریق برون سپاری به بسیج تسهیل کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان وضعیت نامطلوب تامین زمین در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: متاسفانه بانک ها نیز در ارائه تسهیلات به وظایف خود عمل نمی کنند و فقط بانک مسکن به تعهدات خود در این راستا عمل کرده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی هم با اشاره به برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی در استان، گفت: در هفته بسیج باید فضای امید را درجامعه احیا کرده و خدمات بسیج سازندگی را اطلاع رسانی کنیم.

محمد اسکندری افزود: بسیج سازندگی در حوزه بهداشت و درمان، عمران، منابع طبیعی و مسکن با تمام توان وارد میدان شده است که ما هم وظیفه داریم زمینه خدمت رسانی این نهاد انقلابی را تسهیل کنیم.

وی گفت: دو هزار پنل خورشیدی با هدف کمک به معیشت خانواده های محروم و کمک به حوزه پدافند غیرعامل برای کمک به تامین برق در روستاهای کشور احداث می شود.

در این جلسه در خصوص رزمایش جهادگران فاطمی، طرح ملی بسیج آبرسانی، طرح نهضت ملی مسکن، طرح احداث نیروگاه های خورشیدی برای اقشارکم درآمد بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا