توزیع ۱۳۰ هزار تن کود شیمیایی در بین کشاورزان آذربایجان‌شرقی

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از ۱۳۰ هزار تن سهمیه کود به استان اختصاص یافته و در حال توزیع بین کشاورزان است.

به گزارش ارک خبر،علی باقریان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: امسال سهمیه کود ازته استان بیش از ۹۷ هزار تن، کود فسفاته ۲۸ هزار تن و کود پتاسه بیش از پنج هزار تن است که در حال حاضر ۶۵ درصد کود ازته، ۷۰ درصد پتاسه و ۴۰ درصد نیز کود فسفاته تامین شده است.

وی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از سوءاستفاده و رسیدن یارانه حمایتی به دست کشاورز واقعی، توزیع کود بدون حواله ممکن نیست، افزود: ۱۵۶ مرکز کارگزاری حمایتی کشاورزی در آذربایجان شرقی فعال است و کشاورزان با ثبت نام در سامانه پهنه بندی طح زیر کشت و اعلام سطوح زیرکشت خود، بعد از تایید کارشناس مربوطه می توانند کود و بذر مورد نیاز خود را دریافت کنند.

باقریان همچنین از فعالیت ۱۲ شرکت تولید کننده بذر اصلاح شده در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: امسال حدود ۲۵ هزار تن بذر گواهی شده تولید کرده اند.

کشاورزان آذربایجان شرقی در ۲ نوبت بهاره و پاییزه کشت می کنند و اینک نیز در حال اجرای کشت پاییزه هستند و جهاد کشاورزی نیز با توزیع کودهای شیمیایی و بذرهای اصلاحی، می کوشد تا کمیت و کیفیت تولیدات را افزایش دهد.

توزیع بذر و کود در کارگزاری های آذربایجان شرقی تا ۲۰ آبان ادامه دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا