افزایش ۹۰ درصدی بازرسی کانتینرها از مبادی توسط دستگاه‌های ایکس ری

رئیس کل گمرک گفت: اسکن و بازرسی کانتینرهای وارداتی و ترانزیتی در هفت‌ماهه سال جاری توسط دستگاه‌های ایکس ری مستقر در گمرکات کشور ۹۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش ارک خبر،«علیرضا مقدسی» گفت: اسکن و بازرسی کانتینرهای وارداتی و ترانزیتی در هفت‌ماهه سال جاری توسط دستگاه‌های ایکس ری مستقر در گمرکات کشور ۹۰ درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: با هدف تسهیل در تردد کانتینرهای حامل کالاهای وارداتی و ترانزیتی، گمرک ایران نسبت به بازرسی و اسکن کانتینرها از طریق دستگاه‌های ایکس ری اقدام کرده است.

وی افزود: گمرکات اجرایی کشور با بهره‌گیری از مدیریت ریسک و سرعت بخشیدن به انجام تشریفات گمرکی، نسبت به تجهیز گمرکات کشور به تجهیزات کنترلی الکترونیکی اقدام کرده است که این امر باعث افزایش سرعت و دقت در عملیات گمرکی و تسهیل تردد کامیون‌های وارداتی و ترانزیتی از مبادی گمرکی می‌شود.

مقدسی گفت: در ۷ماهه سال جاری تعداد ۴۳۱ هزار و ۷۷۳ اسکن توسط دستگاه‌های ایکس ری از کامیون‌های وارداتی و ترانزیتی انجام شده است که گمرک شهید رجایی با اسکن ۱۷۱ هزار و ۹۱۲ در راس قرار گرفت.

به گفته رئیس کل گمرک در این مدت همچنین ۵۸ هزار و ۹۶۸ اسکن از کامیون‌ها در گمرک دوغارون؛ ۳۸ هزار و ۴۱۲ اسکن در گمرک آستارا و ۲۵ هزار و ۵۳۷ اسکن توسط گمرک سرخس با بهره‌گیری از دستگاه‌های ایکس ری مستقر در این گمرکات انجام شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۵ دستگاه ایکس ری کامیونی در گمرکات اجرایی کشور فعال است.

به گفته مقدسی همچنین تعداد دو دستگاه ایکس ری توسط بخش خصوصی تولید و در گمرکات کشور نصب و پس از اخذ مجوزهای لازم فعال خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا