ابراز همدردی استاندار آذربایجان شرقی با دولت و ملت ترکیه

استاندار آذربایجان شرقی با حضور در کنسول‌گری ترکیه در تبریز، ضمن تسلیت جان باختن هزاران نفر از مردم جنوب این کشور در زلزله هفته گذشته، مراتب تاثر و همدردی خود را به نمایندگی از مردم آذربایجان شرقی به دولت و ملت ترکیه و خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز کرد.

به گزارش ارک خبر،عابدین خرّم، دوشنبه شب ۲۴ بهمن ماه، در دیدار با سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز، با اشاره به دستور رئیس جمهور کشورمان مبنی بر اعزام گروه‌های امدادی و کمک‌های مورد نیاز به ترکیه گفت: امدادگران ما از همان ساعات اولیه آماده اعزام به این کشور بودند و هم‌اکنون در قالب چندین گروه امدادی در حال امدادرسانی به زلزله زدگان هستند.

وی افزود: متاسفانه حجم تخریب این حادثه به قدری سنگین است که بدون شک بازگشت شرایط به وضعیت عادی طول خواهد کشید و امیدواریم دولت همسایه ترکیه با تدابیر خود این تخریب‌ها را بازسازی و آلام و دردهای مردم حادثه دیده را کاهش دهد.

خرّم که به همراه جمعی از مسئولان استان در کنسول‌گری ترکیه حضور یافته بود، آمادگی شرکت‌های دارویی استان را برای تامین نیازهای دارویی در مناطق زلزله‌زده ترکیه اعلام کرد.

سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز هم با قدردانی از کمک های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران به زلزله‌زدگان کشورش، گفت: متاسفانه در این حادثه بیش از ۱۳ میلیون نفر آسیب دیده اند و بیش از ۳۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

چتین تانر افزود: ما در این حادثه مانند همه زمان های سخت، دولت ایران را در کنار خود دیدیم و ایران جزو نخستین کشورهایی بود که به کمک ترکیه آمد.

وی خاطرنشان کرد: گروه‌های امدادی هلال احمر از تهران و تبریز به مناطق زلزله‌زده ما اعزام شدند که از زحمات همه آنها تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا