بارش برف و باران در اکثر استان‌های کشور طی امروز/خروج سامانه بارشی از کشور؛ شنبه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به بارش برف و باران در اکثر استان‌های کشور طی امروز، گفت: شنبه سامانه بارشی از کشور خارج می شود و روزهای یکشنبه و دوشنبه جوی آرام در کشور خواهیم داشت.

به گزارش ارک خبر،صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در خراسان‌های شمالی و رضوی، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، شمال استان‌های فارس و بوشهر، برخی نقاط استان‌های اصفهان، سمنان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان، استان‌های ساحلی خزر و شمال استان‌های قزوین، البرز و تهران فعال بوده و در این مناطق برف و باران و در برخی نقاط رعد و برق پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه جمعه سامانه بارشی در خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی، شرق دریای خزر، شمال کرمان و برخی نقاط فارس سبب بارش می شود، ادامه داد: شنبه نیز در خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ داده، سپس سامانه بارشی از کشور خارج می شود و روزهای یکشنبه و دوشنبه جوی آرام در کشور خواهیم داشت.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، امروز پنجشنبه در شمال فارس، یزد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و شمال غرب کشور و جمعه در جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید و در نواحی مستعد گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه در سه روز آینده خلیج فارس و پنجشنبه دریای خزر مواج است، عنوان کرد: از شنبه تا اواسط هفته آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی را خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۸ بهمن) صاف، گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز  شنبه ( ۲۹ بهمن ) صاف، در بعضی ساعت ها همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۲۷ و ۲۸ بهمن) بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۷ درجه سانتیگراد گرمترین و همدان با دمای ۱۲- و ۱۶- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا