مسدودکردن ۱۶۴ حلقه چاه غیرمجاز در اهر

فرماندار اهر با تاکید بر لزوم مدیریت منابع آبی و پیش‌بینی برنامه‌های مقابله با بحران کم‌آبی، گفت: برای تحقق هدف یاد شده پارسال تعداد ۱۶۴ حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان مسدود شد.

به گزارش ارک خبر،به نقل از ایرنا، ابوالفضل غنی‌زاده روز پنجشنبه در جلسه بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی و تدوین سند توسعه شهرستان اهر، یادآور شد: با توجه به کاهش بارندگی‌ها و بحران کم‌ آبی در شهرستان اهر، مدیریت امور آب در کنار اقداماتی که انجام می‌دهد شناسایی چاه‌های غیرمجاز را جزو برنامه‌های اولویت‌دار قرار داده و تاکنون تعداد ۲۶۷ حلقه چاه غیرمجاز شناسایی شده است.

وی همچنین از شناسایی تعداد یکهزار و ۴۴۵ فقره انشعاب غیرمجاز آب در مناطق روستایی و شهری اهر توسط مدیریت آب و فاضلاب خبر داد و افزود: در سال گذشته توسعه ۵.۵ کیلومتر از شبکه آب شرب و ۲ هزار و ۲۰۰ متر اصلاح شبکه آب شرب در شهر اهر انجام شده است.

غنی زاده با اشاره به این‌که گزارش عملکرد برخی دستگاه‌های اجرایی غیرکارشناسی و غیرواقعی است، اظهار کرد: متأسفانه به رغم تأکیدات مکرر و مکاتبات اداری، هنوز گزارش عملکرد برخی دستگاه‌های اجرایی طبق دستورالعمل ابلاغی تدوین و ارسال نشده است.

وی از تدوین سند توسعه شهرستان اهر بر اساس گزارش عملکرد و برنامه‌های پیش‌رو خبر داد و افزود: انتظار داریم برنامه‌های پیش‌بینی دستگاه‌های اجرایی برای سال‌جاری مشخص باشد و این برنامه‌ها در سند توسعه شهرستان لحاظ و تحقق آن از ادارات مربوطه پیگیری می‌شود، اما تا به‌ حال در ارائه گزارش از سوی برخی ادارات تأخیر را شاهد هستیم.

فرماندار اهر ادامه داد: به‌ عنوان مثال اداره راهداری شهرستان اهر برای سال‌ جاری آسفالت‌ریزی و ساخت ۴۵ کیلومتر از راه‌های روستایی و بنیاد مسکن اجرای طرح هادی و آسفالت‌ریزی معابر ۱۰ روستای شهرستان اهر را پیش‌بینی کرده است و البته برنامه‌هایی که از ادارات دولتی خواسته‌ایم در ارزیابی مدیران لحاظ شده و این برنامه‌ها مسیر حرکت روبه‌جلو دستگاه‌های اجرایی را ترسیم می‌کند.

غنی زاده از زیر پوشش بودن تعداد ۳۵ هزار نفر از جمعیت شهرستان اهر در قالب بیمه سلامت خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم بیمه سلامت این تعداد از مردم که بدون پوشش بیمه‌ای بودند انجام و به صورت رایگان زیر پوشش قرار گرفتند و اکنون ۹۰ درصد هزینه بستری در بیمارستان‌های دولتی را این بیمه پرداخت می‌کند.

غنی‌زاده از افزایش ۲ باب اتاق عمل و پیگیری تکمیل ساختمان بخش‌های icu۲ و نوزادان بیمارستان باقرالعلوم اهر در سال‌جاری خبر داد و یادآور شد: با توجه به خدمات‌رسانی درمانی به ۲۹ هزار و ۸۲۶ نفر بیمار بستری در بخش‌های بیمارستانی و دریافت خدمات درمانی ۱۶۹ هزار و ۷۸۰ نفر از اورژانس بیمارستان، توسعه بخش‌های بیمارستانی جزو اولویت‌های کاری سیستم بهداشت و درمان است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا