پیش‌بینی ثبت‌نام ۶۴ هزار کلاس اولی در آذربایجان شرقی

معاون آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز ثبت‌ نام کلاس‌ اولی‌ها از ۱۹ اردیبهشت ماه، گفت: برابر اعلام اداره ثبت احوال استان، حدود ۶۴۵۸۶ کودک متولد ۲ مهر ۱۳۹۶ تا ۱ مهر ۱۳۹۷ وجود دارد؛ بنابراین با توجه به لازم‌التعلیم بودن این کودکان پیش‌بینی می‌شود تعداد ثبت نامی برای پایه اول برابر این تعداد باشد.

به گزارش ارک خبر،علیرضا اکبری در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح بازه سنی مجاز برای ورود به دوره پیش دبستانی و پایه اول ابتدائی، اظهار کرد: بازه سنی دوره پیش دبستانی متولدین ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ لغایت ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ و بازه سنی ورود به دوره اول ابتدایی ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ الی ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ضرورت دارد ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام شود، گفت: اولویت ثبت نام به صورت الکترونیکی از طریق سایت http://my.medu.irتوسط والدین پس از دریافت نتیجه سنجش بدو ورود دانش‌آموزان انجام خواهد شد.

معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ادامه داد: در صورت دسترسی نداشتن والدین به اینترنت، ثبت نام به صورت حضوری هم انجام می‌شود و مدارس باید همکاری‌های لازم را در این خصوص با اولیای دانش‌آموزان داشته باشند.

وی با اشاره به زمانبندی فرایند سنجش نوآموزان، بیان کرد: بنابه اعلام سازمان آموزش و پرورش استثنایی، فرایند سنجش نوآموزان تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ادامه دارد و مورد تاکید است اولیایی که در این خصوص اقدام نکرده‌اند، در اسرع وقت اقدام نمایند.

وی از مورد ارزیابی قرار گرفتن حدود ۴۱۲۷۲ نفر دانش‌آموز از ابتدای شروع فرایند سنجش (۱۳) از آبان ماه ۱۴۰۲ تا کنون خبر داد و با اعلام بازه زمانی فرایند ثبت‌نام دانش‌آموزان، اظهار کرد: ثبت نام دانش‌آموزان پایه اول از اردیبهشت ماه هر سال آغاز می‌شود و از اولیا انتظار می‌رود در این خصوص در اسرع وقت اقدام کنند.

وی در خصوص ثبت نام میان پایه‌ها نیز گفت: ثبت نام این دانش‌ آموزان نیز پس از انجام ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و صدور کارنامه‌ها، بصورت خودکار انجام خواهد شد و نیازی به حضور والدین نیست.

اکبری در پاسخ به امکان ثبت نام متولدین یکم مهر ۹۷ به بعد در پایه اول ابتدایی، اظهار کرد: به استناد ماده ۲۹ آیین نامه اجرایی مدارس حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان، ۶ سال تمام است. اجرای تبصره اول از این ماده مبتنی بر ثبت نام کودکان متولد مهر ماه تا سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ دارای اعتبار بوده و از امسال ملغی شده است.

وی با توصیه برای ثبت نام در مدارس نزدیک محل زندگی، خاطرنشان کرد: ثبت نام دانش‌آموزان در نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت آنان (محدوده مدرسه) در اولویت خواهد بود و ثبت نام از دانش‌آموزانی که والدین آنان هر دو شاغل هستند، در مدرسه نزدیک به محل کار پدر یا مادر بلامانع است.

دکمه بازگشت به بالا